Zdrowy sok aloesowy

Zawsze starałam się zdrowo odżywiać, jadłam dużo warzyw i owoców, a po słodycze sięgałam okazjonalnie. Umiałam też przyrządzać smaczne dania gotowane na parze albo też pieczone bez tłuszczu w piekarniku. Zwykle najmniej zdrowym elementem mojej diety były różnego typu napoje, nie tylko te gazowane i słodkie.

Sok w korzystnej cenie

sok z aloesu cenaZ czasem udało mi się zrezygnować z sięgania po napoje gazowane, piłam też mniej kawy. Jednak za to piłam ogromne ilości wszelkiego rodzaju herbaty, często też kupowałam słodzone soki. Samej wody mineralnej nie znosiłam, bo była bez smaku, a ta gazowana była wyjątkowo wstrętna. Szukałam jakieś alternatywy dla herbaty i słodkich soków, coś co mogłabym pić w pracy i w domu. Wtedy w ekologicznym sklepie internetowym wpadł mi w oko sok z aloesu cena jego była bardzo korzystna. Sok zawierał kawałki miąższu, za to nie zawierał sztucznych barwników, dodatków smakowych, ani konserwantów. Producent zalecał pić sok w ograniczonej ilości. Wtedy można uregulować trawienie, pozbyć się zaparć, a także dostarczyć sobie niezbędnych witamin i mikroelementów. W nadmiernej ilości sok mógłby działać przeczyszczająco. Sok dostępny był w małych i dużych butelkach, były też wersje z aromatem winogrona czy truskawki, ale ja wolałam wersję bez dodatków. Zamówiłam w sklepie także zapas płatków śniadaniowych, proteinowe batoniki oraz mąkę kasztanową. Po otrzymaniu paczki od razu chciałam wypróbować sok. Wypiłam go prosto z butelki i bardzo mi smakował.

Sok z aloesu moim zdaniem najlepiej smakuje schłodzony. Jest pyszny i orzeźwiający, idealny na letnie dni. Dodawałam go czasem też do koktajli zamiast mleka. Wtedy napój miał mniej kalorii, był rzadszy, bardziej płynny, ale nadal bardzo smaczny. Szczególnie połączenie aloesu ze świeżym winogronem bardzo mi pasuje.