Zbliża się pora na wymianę opon

Każdy właściciel samochodu doskonale wie, że dwa razy w roku musi odwiedzić serwis opon lub warsztat wulkanizacyjny. Trzeba to zrobić w celu wymienienia opon na takie, na których jeździ się w danym sezonie. Aktualnie mamy już jesień, więc nieuchronnie zbliża się pora na wymianę opon na zimowe. Najlepiej zrobić to na początku listopada, bo już wtedy temperatura w nocy spada poniżej zera.

Zimowe opony warto założyć jak najszybciej

usługa wymiany opon sopotBiorąc pod uwagę, że do zimy zostało jeszcze kilka tygodni warto pospieszyć się z wymianą opon na zimowe. Jazda na letnich oponach we wczesnych godzinach porannych staje się ryzykowna, bo temperatury są już przecież ujemne. Nie czekajmy z odwiedzinami wulkanizacji do pierwszego dnia kalendarzowej zimy. Im bliżej do tego dnia tym kolejki do wymiany opon będą po prostu większe. A przecież usługa wymiany opon Sopot to raptem pół godziny czasu, które trzeba na nią poświęcić. Im szybciej znajdziemy czas na załatwienie tej sprawy tym szybciej będziemy mieć ją z głowy. A jakie koszty czekają nas w tym roku w związku z tym obowiązkiem? Średnia cena za wymianę kompletu opon letnich na zimowe wraz z ich wyważeniem to dzisiaj około stu pięćdziesięciu złotych. To niewiele więcej niż na wiosnę tego roku. Jest to cena średnia, bo przecież wiadomo, że zależy ona do rozmiaru kół, na które opony będą zakładane. Im większa średnica opony tym wyższa cena za jej wymianę.

W kwestii wymiany opon na zimowe nie warto czekać na ostatnią chwilę. Im szybciej to zrobimy tym pewniej będziemy czuć się za kółkiem jeżdżąc we wczesnych godzinach porannych. Gdy temperatura spada poniżej zera to na drodze może być bardzo ślisko, więc opony zimowe stają się koniecznością. Dobrze, że jest gdzie te opony wymieniać, bo wulkanizacji jest w każdym mieście pełno.