Zastosowanie zawiesi poliestrowej

Codziennie na polskich drogach jeździ tysiące aut ciężarowych przewożących różnego rodzaju ładunki. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie towarów, aby nie stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym.  Wybór mocowania zależy od masy towaru oraz specyfiki technicznej pojazdu, zaleceń producenta pojazdu.Załadowany samochód dostawczy nie powinien przekraczać dozwolonej masy.Podczas transportu warto regularnie kontrolować stan ładunku.

Cechy zawesi poliestrowej

zawiesia poliestroweProduktem używanym do mocowania jest zawiesia poliestrowe, która jest bardzo wytrzymałym i lekkim przedmiotem.Jest to produkt odporny na działanie olejów, samarów. Może być stosowany w niskich oraz wysokich temperaturach. Takie rodzaju zawiesie mają szeroki zastosowanie do maszyn dźwigowych. Umożliwia przenoszenie towarów o różnej masie. Podczas wyboru zawiesi warto wziąć pod uwagę częstotliwość podnoszenia ładunków. Na zakończeniach zawiesi znajdują się pętle, ogniwa, szakle. Dostępne są również zawiesi poliestrowe, które mają zamknięty obwód. Ładunki mogą być podnoszone za pomocą jednego punktu zaczepienia. Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku podnoszenia palet. Są elementem żurawi, dźwigów samochodowych. Poliestrowe zawiesi są elastyczne, przez co nie uszkadzają powierzchni podnoszonego towaru. Poliester jest materiałem odpornym na działanie kwasów mineralnych taki jak: kwas solny, tłuszcze. Montaż zawiesi poliestrowych, jest łatwy i szybko w montażu, może być potrzebny jedynie młotek. Do mocowania niektórych ładunków podczas przewozu używane są pasy zrobione z poliestru. Takie pasy umożliwiają zamocowanie pasowe towarów nawet do masy 1 tony.

Na rynku dostępne jest wiele akcesoriów stosowanych do umocowania roboczych. Jednym z takich produktów jest zwijacz do pasa. Do wyboru zawiesi zależy bezpieczeństwo pracowników i ładunków w transporcie. Należy wybierać wysokiej jakości elementy mocowania. Ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas mocowania, aby nie narazić  towaru na zniszczenie.Istotne jest zachowanie odpowiedniej prędkości na drodze dopasowanej do panujących warunków.