Zastosowanie oleju z wiesiołka

Technologia medyczna przeżywa obecnie swój rozkwit. Każdego dnia odkrywane są nowe substancje chemiczne, które potencjalnie mogą mieć korzystne właściwości dla naszego zdrowia. Warto jednak wiedzieć, że coraz częściej ponownie sięgamy do natury oraz chcemy wrócić do metod leczenia, które były stosowane dawniej. W związku z tym ogromną popularnością zaczęły cieszyć się produkty roślinne.

Jakie właściwości ma olejek z wiesiołka?

oleje z wiesiołkaJednym z popularniejszych w ostatnim czasie produktów stał się olej z wiesiołka. Olej ten uzyskiwany jest z nasion wiesiołka i zawiera w swoim składzie szereg składników o drogocennych właściwościach leczniczych. Przede wszystkim oleje z wiesiołka są doskonałym źródłem kwasów omega trzy i sześć oraz niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli tak znanej witaminy F. Dzięki zawartości takich składników olejek z wiesiołka doskonale wpływa na nasz układ krążenia, ponieważ zapobiega powstawaniu płytki miażdżycowej. Dodatkowo poprawia również nasz profil lipidowy poprzez zmniejszenie poziomu złego cholesterolu, a podniesienie dobrego. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że doskonale wpływa on na stan skóry – staje się ona bardziej elastyczna, nawilżona i ujędrniona. Przypisuje się mu również działanie przeciwzapalne, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako środek wspomagający terapię w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, czy też przy silnych bólach kostnych i stawowych.

Jeśli chodzi o zakup oleju to możemy go dokonać w każdej dobrze zaopatrzonej aptece, a także w sklepach internetowych. Warto jednak zwracać uwagę na to, czy wybrany przez nas olej z nasion wiesiołka był tłoczony na zimno. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie ocenić, czy w oleju na pewno znajdują się wszystkie najcenniejsze składniki.