Zakup wygodnych wiązań do snowboardu

Parę lat temu rozpocząłem swoją przygodę ze sportami zimowymi. Nigdy wcześniej nikomu nie udało się namówić mnie na wyjazd w góry i wizytę na stoku. Tamtej zimy postanowiłem się jednak przełamać i spróbować swoich sił na desce snowboardowej. Od razu się w tym zakochałem. W tym roku postanowiłem zaopatrzyć się w swój własny sprzęt.

Wygodne wiązania do deski snowboardowej

wygodne wiązania snowboardoweW dniu moich urodzin spełniło się jedno z moich marzeń – dostałem deskę snowboardową, dokładnie taką, jaką chciałem mieć. Pozostało więc dokupić do niej odpowiednie wiązania oraz buty. Słyszałem, że wygodne wiązania snowboardowe powinny być dopasowane do rodzaju deski, jaką posiadamy. Nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia, dlatego zdecydowałem się na średnio twardą deskę, takie same wybrałem więc wiązania. Najwyższy poziom twardości sprawia, że nawet najmniejszy ruch może spowodować zmianę kierunku. Chociaż umożliwia to najbardziej precyzyjne kierowanie deską, postanowiłem na razie nie kupować takich wiązań. Zastanawiałem się również, czy lepiej będzie wziąć klasyczne wiązania, czy takie z odchylaną łyżką. Chociaż te drugie pozwalają na bardzo szybkie zawiązanie buta, rozwiązanie klasyczne wydaje mi się o wiele bardziej pewne. Lepiej się czuję, kiedy mój but jest przymocowany tymi dwoma paskami z pompką, nawet jeżeli takie zapięcie trwa troszkę dłużej. Taki sposób sprawdzi się w każdych warunkach.

Dobrze dobrane wiązanie powinno odpowiednio trzymać but, abyśmy się mogli czuć pewnie podczas jazdy. Należy zwrócić uwagę również na jego rozmiar, ponieważ oznaczenia mogą się różnić pomiędzy produktami poszczególnych producentów. Ja wybrałem rozmiar L, który powinien być odpowiedni dla mojego rozmiaru buta 42. Już się nie mogę doczekać, aż wypróbuję swój sprzęt na stoku.