Zakup rękawic medycznych

 

Lekarze przestrzegają, że najprościej się zarazić chorobami drogą kropelkową, czyli przez kichanie, czy wsadzanie do ust brudnych rąk, na których znajdują się bakterie. Aby tego uniknąć trzeba myć często ręce, a w niektórych przypadka stosować rękawice.

Jakie są rodzaje rękawiczek medycznych?

rękawice medyczneOchrona dłoni jest konieczna we wszystkich placówkach zdrowia, gdzie lekarze i pielęgniarki mają do czynienia z chorymi pacjentami. W dzisiejszych czasach obowiązkowe jest zakładanie specjalnych rękawic przy dokonaniu zastrzyku, czy pobieraniu krwi do badania. Rękawice medyczne mają szczególne przeznaczenie i nie można ich traktować uniwersalnie, gdyż każdy rodzaj materiału z jakiego są wykonane posiada inne właściwości. Najpopularniejsze są lateksowe, które są wykonane z naturalnego kauczuku i charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na krwiopochodne patogeny. Lepszym gatunkiem rękawic, są rękawice nitrylowe, które są wykonane z syntetycznego kauczuku, który nie uczula tak jak naturalny. Są one delikatne i dużo cieńsze, ale nadal wytrzymałe. Ich zaletą jest większe czucie w palcach. Dostępne są także rękawice winylowe, które są zrobione z popularnego materiału PCV i doskonale chronią przed szkodliwymi preparatami chemicznymi, ale także przed skażoną krwią. Ostatnim rodzajem medycznych rękawic, są rękawice foliowe, które są stosowane przy pracach niskiego ryzyka zakażenia. Jak widać każdy rodzaj rękawic medycznych jest przeznaczony do innego zadania i nieco inne pełni funkcje.

Przy wyborze właściwych rękawic należy brać pod uwagę materiał z jakiego są wykonane, rozmiar, oraz przeznaczenie. Kupuje się je w zbiorczych opakowaniach po minimum sto, lub po tysiąc sztuk i są pakowane w wygodne w użytku tekturowe pudełka otwierane z góry.