Zabudowy wnęk i meble na wymiar – jakie?

Zabudowy wnęk są niesłusznie kojarzone tylko z szafami na ubrania. Owszem, szafy z drzwiami przesuwanymi (zwykle), często z lustrami, są obecne w większości polskich domów. Jest to bardzo wygodna alternatywa dla tradycyjnej szafy, nie musimy się martwić o zardzewiałe, wypadające zawiasy, w lustrze możemy się od razu przejrzeć i być gotowym do wyjścia, poza tym taka szafa ma dużo miejsca i na wieszaki i na półki, więc cała nasza garderoba się tam spokojnie zmieści, a nawet znajdzie się tam miejsce na pościel, ręczniki, ścierki i szlafroki.

Meble na wymiar czy zabudowa wnęk to nie wybór na śmierć i życie, jednak dobrze zastanowić się co wybrać.

mebleZabudowy wnęk to jednak nie tylko szafy do sypialni i przedpokojów. Meble na wymiar Bydgoszcz kuchenne zwykle składające się z wielu szafek, w których mieszczą się niezbędne sprzęty, ale wnęka służąca za spiżarkę zawsze się przyda. Można tam kłaść nadmiar zakupionych produktów, przetwory, które robimy na zimę. Taka wnęka jest odgrodzona od kuchni, więc jest w niej chłodniej, zatem można w niej dłużej przechowywać rzeczy, które łatwo się psują pod wpływem ciepła, takie jak warzywa i owoce. Zabudowy wnęk to także ciekawy pomysł do wykorzystania w garażu. Zamiast stawiania szopy na narzędzia, która będzie zajmować nam powierzchnie ogrodową, czy trzymania narzędzi w domu, można wykorzystać wnękę w garażu do której możemy wstawić wieszaki, półki, mały stoliczek, dzięki czemu wszystkie przyrządy, takie jak młotki, gwoździe, kombinerki, śrubokręty, klucze płaskie, nakrętki i zakrętki znajdą dla siebie miejsce, a nam nie będą przeszkadzać i przewalać się po garażu.

Wnęka to także dobry pomysł na biblioteczkę. Zamiast regałów na książki, możemy wykorzystać gotową wnękę. Może mieć ona wyrobione (wymurowane) półki, lub możemy tam wmontować półki drewniane lub metalowe. Dzięki temu książki będą schowane, nie będą się kurzyć, ani niszczeć, w przeciwieństwie do tych, które są na widoku.