Zabezpieczenie paneli PV przed korozją i innymi czynnikami

Budowa paneli fotowoltaicznych wcale nie jest skomplikowana. Bardzo ważne jest zabezpieczenie panelu fotowoltaicznego przed korozją. Jako że panele znajdują się zazwyczaj na dachach, są narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych, w tym oczywiście deszczu, który może powodować korozję.

Bezobsługowe, trwałe i bezpieczne dla środowiska panele PV

systemy fotowoltaiczne w niskiej ceniePanele trzeba też chronić przed wilgocią oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Moduły łączone są w znacznie większe zespoły, które nazywa się panelami fotowoltaicznymi. Panele montuje się na konstrukcjach mocujących i dołącza do nich odpowiednie okablowanie. Całość nazywana jest kolektorem fotowoltaicznym – z języka angielskiego PV array. Jeśli chodzi o mniejsze systemy, to zazwyczaj kolektor zawiera tylko jeden panel fotowoltaiczny. Zaletą paneli fotowoltaicznych jest to, że są bardzo łatwe w obsłudze, a nawet bezobsługowe. Dodatkowo są trwałe i jak najbardziej bezpieczne dla środowiska, bo nie emitują żadnych szkodliwych substancji. Warto kupić systemy fotowoltaiczne w niskiej cenie, korzystając z licznych dotacji. Panele można montować jako systemy niezależne. Dzięki temu mogą być montowane w różnych warunkach. Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale również dla przedsiębiorstw, budynków gospodarskich, instytucji i innych. Moduły i panele mogą mieć różne wielkości. Zawsze należy sprawdzić, jaka jest ich moc elektryczna.

Zazwyczaj na wstępie wykonuje się specjalny projekt instalacji fotowoltaicznej. Stworzeniem takiego projektu zajmują się specjaliści z firmy produkującej i montującej panele. W sprzedaży są nawet panele półprzezroczyste, które są w stanie pełnić funkcję okna! Każda instalacja ma oczywiście charakter indywidualny, dlatego wymagany jest konkretny projekt dla całego systemu.