YouTube – nowoczesna rozrywka

Wiele, szczególnie młodych ludzi coraz rzadziej ogląda telewizje. Długie reklamy, potrzeba dostosowania się do programu, bardzo ograniczona twórczość odpychają ich z komfortowej pozycji z pilotem w ręku przed ekran komputera. Tam dzięki wielu portalom społecznościowym czy serwisom rozrywkowym znajdują wszystko czego im potrzeba do mniej lub bardziej wartościowego spędzenia czasu.

Internet zdominował dzisiejszą rozrywkę

zespółWłaśnie dzięki temu coraz więcej artystów, twórców, firm jak i osób publicznych woli promować swoją działalność w internecie. Nie ważne czy ktoś jest politykiem, prowadzi zespół na wesele w Poznaniu czy nagrywa filmiki o grach musi mieć konto na jednym z takich portali. Zapewnia tym samym sobie miejsce w tym wirtualnym świecie który coraz bardziej wpływa na ten realny. Początkowo serwis YouTube zdobył popularność głównie dzięki muzyce. Videoclipy wielu artystów były wrzucane na tą stronę przez jej użytkowników, aby reszta mogła go za darmo obejrzeć jak i odsłuchać utworu. Nie trudno się domyślić, że YouTube w krótkim czasie stał się najczęściej otwieranym serwisem jeżeli ktoś chciał posłuchać muzyki. Poza tym można tam było jeszcze znaleźć różne filmiki o przeróżnej treści. Śmieszne wypadki, krótkie animacje czy choreografie sławnych tancerzy – każdy znalazł tam coś dla siebie. Szczególnie był on popularny wśród ludzi, którzy prowadzili tak zwany cover band, czyli zespół grające oryginalne utwory w innej aranżacji muzycznej lub wokalnej. Chciały tam zdobyć popularność i zostać zauważone przez większe wytwórnie. Niedługi czas później w błyskawicznym tempie rozgłos i sympatie użytkowników tego serwisu zyskały Vlogi.

Ta wizualizowana wersja bloga w której pewna osoba wypowiada się na jakiś temat, opowiada swoje życie czy w zabawny sposób komentuje pytania zadawane przez oglądających niezwykle sprawdziła się w wirtualnym świecie.

Żeby dowiedzieć się więcej zajrzyj na www.swingthing.pl.