Wytrzymałe konstrukcje budowlane

Tymczasowe konstrukcje wykorzystywane są w trakcie trwania prac na wysokościach. Mają one miejsce podczas budowy od podstaw oraz przeprowadzania remontów mniejszych, większych budynków. Niektóre są prywatnymi domami, inne natomiast państwowymi, lub o znaczeniu historycznym. Przyjmuje się, że do niewielkich powierzchni stosuje się drewniane konstrukcje, do większym natomiast metalowe.

Najbardziej popularne rodzaje rusztowań w Polsce

rusztowania ze sklepu onlineKonstrukcje ułatwiające bezpieczne prace na wysokościach mogą być wolnostojące lub przyścienne. Te pierwsze nie wymagają zaawansowanego montażu, natomiast drugie łączone są z fasadą budynku. Warszawskie rusztowania ze sklepu online są połączone czopowo. Charakteryzują się dużą masą, ale ich montaż jest łatwy. Funkcję modułów pełnią w tym przypadku zespawane ze sobą stalowe rury. Każda z nich osiąga długość około 70 centymetrów. Każda z rur nośnych połączona jest dodatkowo krótszymi odcinkami cienkiej rury. Maksymalny ciężar takiej konstrukcji oscyluje w granicach maksymalnie 10 kilogramów. Dlatego przeniesienie takiego rusztowania przez jedną osobę nie powinno stanowić problemu. Taką konstrukcję można również stworzyć samodzielnie od podstaw. Przepisy określają, że takie rusztowanie nie może być wyższe, niż 8 metrów. Innym, równie popularnym rodzajem konstrukcji są aluminiowe rusztowania jezdne. W ich skład wchodzą ramy boczne, ukośne i poziome stężenia, podesty, burty oraz podpory narożne.

Montaż konstrukcji jezdnych jest również prosty. Wszystko dzięki wyposażeniu stężeń w system samozatrzaskowy. Wymogi odnośnie wysokości kształtują się tak samo, jak w przypadku rusztowań warszawskich. Wielu producentów udostępnia klientom zestawienie wszystkich polskich norm, zgodnie z którymi stosuje się rusztowania.