Wynająłem firmę ogrodniczą do koszenia trawy

Mieszkam z żoną i synem w dużym domu jednorodzinnym moich teściów. Dom jest duży, ale obejście wokół niego jest jeszcze większe. I zdecydowaną większość stanowi trawnik. Lubię koszenie trawy, ale przy prawie tysiącu metrów kwadratowych jest przy tym mnóstwo pracy. Chcąc skosić wszystko dokładnie potrzebuję na to przynajmniej dwóch dni.

Teraz trawniki kosi wynajęta firma ogrodnicza

dokładne koszenie trawy pruszkówKoszenie trawy to niewątpliwie ogromna przyjemność, ale jak na każdą przyjemność czy też hobby tak i na to trzeba mieć po prostu wolny czas. Zagospodarowanie dwóch dni na bieganie z kosiarką przy mojej pracy jest bardzo trudne, więc skorzystałem z pomocy firmy ogrodniczej oferującej dokładne koszenie trawy Pruszków. I teraz mam taki system, że ja koszę trawę raz w miesiącu a wynajęci ogrodnicy koszą ją dwa razy w miesiącu. Znalazłem taką firmę, która za swoje usługi liczy sobie bardzo dobrą cenę, więc nie muszę się martwić zbytnio kosztami. Przy tak ogromnym metrażu udało mi się wynegocjować stawkę złotówki za metr kwadratowy. To naprawdę niewiele, bo przy mniejszych trawnikach ceny od metra koszenia zaczynają się od trzech złotych. Wokół naszego domu trawnik jest teraz pięknie zadbany. Trawa jest ścięta bardzo krótko, dzięki czemu jej koszenie jest dosyć łatwe. Teraz jest już lato, więc zmienię częstotliwość koszenia na co dwa tygodnie. To w zupełności wystarczy. Raz skoszę trawę sam a raz skoszą ją dla mnie pracownicy wynajętej firmy.

Nie ukrywam, że dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnych ogrodników trawa jest zadbana idealnie. Ja na pewno nie koszę tak ładnie jak fachowcy i dlatego właśnie korzystam z ich pomocy. Między innymi dlatego, bo jednak głównym powodem jest po prostu oszczędność czasu. A czas, który mogę poświęcić rodzinie jest cenniejszy od pieniędzy.