Wyjątkowe breloczki religijne

Polacy bardzo lubią przywozić pamiątki z miejsc, które odwiedzają. Oczywiście każdy ma swoje preferencje co do tego, jakiego rodzaju pamiątki lubi najbardziej. Niektórzy zbierają magnesy, inni pocztówki, a jeszcze inni wszelkiego rodzaju figurki. Ja natomiast od zawsze zbieram różnego rodzaju breloczki i muszę przyznać, że mam już sporą kolekcję.

Breloczki w sklepiku z dewocjonaliami

breloki religijneZbieranie breloczków ma tę zaletę, że są dostępne w niemal każdym sklepiku z pamiątkami. Ku mojej radości w miejscowości, w której mieszkam otworzono niedawno przykościelny sklepik z pamiątkami, w którym można kupić bardzo ładne breloki religijne. To była dla mnie nowość ponieważ nigdy nie pomyślałem o kupowaniu breloczków o takiej tematyce. A przecież odwiedzałem wcześniej różnego rodzaju sanktuaria! Breloczki z figurkami różnych postaci religijnych, czy breloczki w kształcie krzyża były na tyle atrakcyjne, że kupiłem po jednym z każdego wzoru. Uznałem, że nie mogę nie mieć w swojej kolekcji jakiegoś breloczka z własnej miejscowości. Od tego czasu zwracam jednak większą uwagę na breloczki w miejscowościach znanych jako miejsca kultu religijnego. W ogóle zacząłem zbierać breloczki tematycznie i teraz rozbudowuję kolekcję pod kątem różnych kategorii takich, jak zabytki, sport, czy właśnie breloczki religijne. Taka systematyzacja sprawiła, że moje zbiory nabrały kształtu i stały się bardziej przejrzyste, dzięki czemu wyraźnie widzę, gdzie mam jeszcze braki.

Kolekcjonowanie breloczków to niszowe hobby i zdaję sobie z tego sprawę. Dzięki temu moja kolekcja jest jednak bardziej interesująca dla znajomych, czy rodziny. Największą frajdę sprawiają mi jednak reakcje dzieci znajomych, które najczęściej nie mogą oderwać wzroku od kolorowych breloczków i w pewnym sensie stają się moimi fanami, co jest dla mnie dodatkową motywacją.