Wydajna klimatyzacja do pomieszczeń serwerowni

Wysokie temperatury bardzo szkodziły jakimkolwiek urządzeniom elektronicznym, a serwery i sprzęt komputerowy był szczególnie narażony na uszkodzenie w takich warunkach. Zwłaszcza przy niedawnych upałach, podczas których wielokrotnie zdarzało się iż klimatyzacja zawodziła w najmniej oczekiwanych momentach.

Klimatyzatory do pomieszczenia serwerowni

klimatyzacja do serwerowni w WarszawieSerwery były podstawowym elementem stacji monitorowania i bez nich, nie mogliśmy wykonywać swojej pracy. Z tego powodu, musiały być one doglądane i konserwowane regularnie. Niska temperatura była również szczególnie ważna, gdyż serwery nagrzewały się bardzo szybko, a przekroczenie dopuszczalnej maksymalnej temperatury groziło uszkodzeniem sprzętu. Z powodu upału, jednak, nasze klimatyzatory zaczęły zużywać się zbyt szybko, więc zanim doszło do poważniejszych awarii, postanowiliśmy wymienić je na lepsze i nowsze urządzenia. Po przejrzeniu wielu ofert, najatrakcyjniejszą wydała nam się oferta lokalnego sklepu w której znajdowała się dedykowana klimatyzacja do serwerowni w Warszawie. Była to klimatyzacja przeznaczona do pomieszczeń przemysłowych, więc nie tylko była o wiele odporniejsza na obciążenie spowodowane wysokimi temperaturami, ale również zapewniała stały poziom chłodzenia powietrza przez cały czas, niezależnie od zmian w pomieszczeniu.

W przeciwieństwie do zwykłych domowych czy biurowych klimatyzatorów, nasze urządzenia były podłączone do systemu wentylacji budynku, dzięki czemu powietrze w serwerowni było cały czas wymieniane. Było to przede wszystkim bardzo wygodne dla operatorów, którzy konserwowali owe serwery, gdyż filtracja usuwała drobiny kurzu z powietrza, uniemożliwiając osadzanie się kurzu na elementach sprzętu, a tym samym zmniejszała możliwość awarii i przegrzania.