Wybór jest zawsze – tłumaczenia

biuro tłumaczeńFirmy na całym świecie zmagają się z kryzysem finansowym, co wpływa na istotne cięcia w ich kosztach operacyjnych. Z drugiej strony, starają się rozszerzać swoją działalność na dużą, międzynarodową skalę. Można to zrobić tylko poprzez teksty, które są tłumaczone i produkty które są zlokalizowane.

Zawsze jest wybór między przetłumaczeniem tekstów źródłowych za pomocą tłumaczy zewnętrznych lub agencji tłumaczeniowych. Nawet jeśli tłumacze zwykle robią to za mniej, jest wiele czynników, które są korzystne wobec tego by raczej korzystać z biur tłumaczeń. Zarządzanie projektami na przykład. Agencja tłumaczeń oferuje dokładne i dobrze rozwinięte zarządzanie projektami. Bardzo często zatrudniają specjalistów w zakresie zarządzania, obsługi klienta, rozwoju i tak dalej.
Dzięki, temu zawsze ma się pewność, że tłumaczenia są pod opieką sprawowaną przez grupę ludzi, którzy pracują w swoich dziedzinach specjalistycznych. Liczy się jakość. Agencje bardzo często oferują wyższą jakość tłumaczenia. To dlatego, że mają zespół tłumaczy i korektorów, którzy wykonują tłumaczenia zamiast tylko jednego tłumacza. Ponadto, pracownicy działają po to by zawsze dbać o zachowanie wysokiej jakości. Jakość zawsze powinna reprezentować standardy firmy.
Profesjonalizm i odpowiedzialność to kolejna sprawa. Agencje są zazwyczaj bardziej profesjonalne, zorganizowane i odpowiedzialne niż większość freelancerów. Udało im się opracować stabilny proces i znają swoje procedury. Zazwyczaj są one bardziej niezawodne. No i doświadczenie. Biura tłumaczeń zdążyły przetłumaczyć znacznie więcej tekstów niż większość freelancerów, więc ich doświadczenie w radzeniu sobie z konkretnymi tekstami i problemami jest znacznie bardziej rozbudowane.

Oczywiście jest tam praca w zespole. Przesyłanie zadania tłumaczeń do agencji zazwyczaj wiążą się z grupę ludzi po drugiej stronie. Biuro tłumaczeń nie jest to jedna osoba, ale raczej duża odpowiedzialność za realizację projektu, która jest dzielona między grupami ludzi. Liczy się też współpraca.