Wszystko na temat kserokopiarek

Kserokopiarka jest to urządzenie umożliwiające tworzenie kopi dokumentów oraz dwuwymiarowych elementów graficznych. Słowo kserokopiarka wywodzi się z greckiego kseros, oznaczającego suchy. Wykorzystywanie kserokopiarek nie wymaga żadnych kąpieli chemicznych, w przeciwieństwie do klasycznej fotografii.

Co należy wiedzieć o kserokopiarkach?

Kserokopiarka, kseroDo polski pierwsze kserokopiarki dotarły dopiero w latach siedemdziesiątych. W naszym języku nie istniało słowo kserokopiarka, więc powszechnie nazywano je ksero. Nazwa z czasem zmieniła się na kserokopiarkę. Biurowe urządzenia drukujące tworzyły tylko i wyłącznie kopie w odcieniach szarości- nazywamy je kserokopiarkami czarno-białymi lub monochromatycznymi. Dopiero w późniejszych czasach zaczęły się pojawiać kserokopiarki, które kserowały na kolorowe, dzięki, którym siła przekazu dokumentów uległa znacznej poprawie. Głównym czynnikiem, który wpływa na zakup kserokopiarki do biura jest niższy koszt eksploatacji w przeliczeniu na kopie niż w standardowej drukarce. Urządzenia te mają być od razu gotowe do użycia oraz w jak najszybszym czasie wydrukować potrzebne dokumenty.Serwis kserokopiarek bardzo często przygotowuje ofertę, która nazywa się dzierżawa kserokopiarek. Polega ona na udostępnieniu profesjonalnego sprzętu na określony czas, dzięki czemu firma nie musi kupować kserokopiarki co znacznie ograniczy wydatki związane z zakupem.Serwis Canon pozwala nam na zakup różnego rodzaju kserokopiarek, drukarek, aparatów cyfrowych oraz kamery. Jeśli popsuje nam się jakiś sprzęt z tej firmy możemy skorzystać z pomocy technicznej.

Ponadto te urządzenia najczęściej łącza ze sobą wiele przydatnych dla biura lub firmy funkcji np. fax, skaner, dupleks oraz wiele dodatków takich jak automatyczne zszywanie, wysyłanie e-maila lub lokowanie dokumentów na dysku komputera. Koszt zakupu kserokopiarki zazwyczaj zwraca się w bardzo krótkim czasie gdy porównamy koszty toneru, który starcza na ogromne ilości kopii w porównaniu atramentu do zwykłej drukarki.