Właściwości filcu technicznego

Nie wszyscy zdają sobie sprawe z tego że materiały włókiennicze mogą mieć wiele zastosowań, wykraczających poza przemysł tekstylny. Przykładem takiego materiału jest filc, który ma bardzo dobre właściwości izolacyjne i dźwiękoszczelne. Można go także wykorzystywać w zastosowaniach polerskich.

Do czego wykorzystywany jest techniczny filc?

filc techniczny wełnianyMateriały włókiennicze maja wiele zastosowań, które nie są bezpośrednio związane z produkcją ubrań. Przykładem takiego materiału może być filc techniczny wełniany. Zarówno filc techniczny, jak i naturalny są wytwarzane z naturalnej wełny, która oddaje się potem odpowiedniej obróbce. Powstały w ten sposób filc naturalny uzyskuje bardzo dobre właściwości przydatne w przemyśle, między innymi te izolacyjne. Izolacja ta dotyczy zarówno chronienia przed wymiana ciepła, jak również obejmuje bardzo skuteczne pochłanianie dźwięków. Dzięki temu filc techniczny jest bardzo często wykorzystywany do odizolowana dźwięków emitowanych przez maszyny, które mogą utrudnia prace pracownikom. Oprócz funkcji izolacyjnych, filc techniczny może być również wykorzystywany w roli uszczelek, a także jako nakładki służące do polerowania różnych powierzchni. Ten pierwszy typ filcu jest wykorzystywany w szczególności w branży budowlanej jak również hutniczej. Jak widać na powyższych przykładach, zastosowania filcu technicznego są bardzo zróżnicowane. Materiał ten w obecnych czasach jest bardzo ważnym elementem sprawnie funkcjonującego zakładu produkcyjnego, jak również firm budowlanych.

Materiały tekstylne mają dużo więcej zastosowań, niż te dotyczące przemysłu tekstylnego. Dzięki odpowiedniej obróbce, mogą one bowiem nabyć dodatkowe właściwości, na przykład izolacyjne. Dodatkowo mogą być także używane do tworzenia uszczelnień czy do polerowania.