WAŻNA SPRAWA- ślub w plenerze

Powoli mijają te czasy kiedy ceremonie ślubu miały miejsce w Urzędzie Stanu Cywilnego lub tylko w kościele. Coraz częściej natomiast pary wybierają niestandardowe miejsca. Oprawa wesel odbywa się np. w pięknych ogrodach, nad wodą, lub w skromnej góralskiej kapliczce. Musimy natomiast wiedzieć jedną rzecz, aby doszło finalnie do ślubu w plenerze musimy przebyć długą drogę. Przebycie tej drogi wymaga wielkiego samozaparcia. Jak przez nią przejść?
ślub w ogrodziePierwszym krokiem jest rozmowa z księdzem, który będzie udzielać nam ślubu. Warto przedstawić powody naszej decyzji, odpowiednie argumenty. Pamiętajmy argumenty muszą być silne i przekonywujące. Jeśli w naszej rodzinie jest ksiądz, lub wśród naszych przyjaciół znajdzie się osoba duchowna warto poprosić o pomoc w realizacji swojego celu. Łatwiej będzie nam załatwić taką formalność, a podjęcie decyzji przez księdza może nawet być skrócone o kilka ładnych miesięcy. Jeśli natomiast nie zgodzi się ksiądz, napiszcie prośbę do biskupa parafii. Jeśli otrzymamy zgodę czas zaplanować resztę. Zacznijmy od terminu, następnie miejsca, a potem kolejno; ilość gości, styl ceremonii, ubrania, wynajem transportu, wynajem namiotów. Możemy zatrudnić firmę, która się taką organizacją zajmie profesjonalnie. Zadanie takie jak organizacja cateringu, muzyki oraz wypożyczalnia namiotów nie będzie dla nich problemem.

Do nas będzie tylko należało określenie naszych oczekiwań i marzeń, ustalenie zakresu cenowego i zaakceptowanie danych rozwiązań. Nie pozostanie potem nic innego niż tylko czekać na ten szczególny dzień.