Usługi księgowe i kadrowe

Usługi księgowe są skierowane przede wszystkim do firm, które nie posiadają własnego działu finansowego.

Każda firma, która działa na polskim rynku ma obowiązek rozliczania się ze swojej działalności. Obowiązek ten dotyczy rozliczania się ze wszystkich transakcji gospodarczych, które miały miejsce w danym miesiącu. Konieczne jest terminowe i regularne odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy do urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce siedziby danego przedsiębiorcy.

usługi księgoweMali, duzi i średni przedsiębiorcy mogą skorzystać z usług jakie oferuje biuro rachunkowe. Będą to nie tylko usługi księgowe, ale także obsługa kadrowa na najwyższym poziomie.
Koszty związane z koniecznością opłacenia usług księgowych nie są szczególnie wysokie. Dla przedsiębiorcy jest to wydatek rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Księgowa nie tylko rozliczy wszelkie operacje gospodarcze, ale także zajmie się przygotowaniem miesięcznych rozliczeń płacowych pracowników.
W pracy każdego księgowego szczególnie gorącym okresem jest koniec roku. W tym czasie trzeba się liczyć z naprawdę ogromnym nawałem pracy. Okazuje się, że pod koniec roku każdy przedsiębiorca i każda osoba fizyczna, która w minionym roku podatkowym osiągnęła jakiś dochód musi się rozliczyć z urzędem skarbowym. Obowiązek ten musi być wypełniony do końca kwietnia roku następnego w przypadku osób fizycznych. W przypadku firm i osób prawnych termin ten jest nieco krótszy. Zatem w każdym biurze rachunkowym końcówka roku to okres intensywnej pracy i sporej dawki nerwów.

Praca pod presją czasu sprawia, że nie trudno o popełnienie błędu. Niemniej jednak księgowy musi być zawsze bardzo dokładny i podejmować jedynie świadome decyzje dotyczące księgowania. Musi czuć na sobie odpowiedzialność. W razie rażących błędów w księgowaniu ponosi się odpowiedzialność materialną i można się przyczynić nawet do upadłości danego przedsiębiorcy. Każdy księgowy ma jednak wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.