Unijne dotacje trzeba rozliczyć w terminie

Polskie firmy coraz częściej korzystają z unijnych dotacji. Mogą one pochodzić z różnych programów pomocowych i być przeznaczone na różne cele. Najważniejsze jest jednak to, że każdą otrzymaną dotację należy rozliczyć w odpowiednim terminie. W rozliczeniu trzeba wykazać w jaki sposób środki przyznane w ramach dofinansowania zostały wydane.

Firmy doradcze pomogą przy rozliczeniu z Unią

rozliczanie dotacji unijnychZłożenie wniosku o dofinansowanie i jej późniejsze rozliczanie to trudne zadanie. Zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy najczęściej są skoncentrowani na prowadzeniu własnych biznesów. Dlatego najlepiej skorzystać z usług firm doradczych zajmujących się wnioskami o dofinansowania. Są to wyspecjalizowane firmy, które oferują pomoc przy uzyskaniu dotacji oraz rozliczanie dotacji unijnych. Bo otrzymaną dotację trzeba dokładnie rozliczyć i to w nieprzekraczalnym terminie. Najważniejsze do rozliczenia są dotacje bezzwrotne, gdzie trzeba dokładnie wyszczególnić każdą wydaną złotówkę. Najpopularniejszą dotacją, z której najczęściej korzystają przedsiębiorcy jest właśnie ta, która przyznawana jest na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przygotowując wniosek o taką dotację trzeba mieć dokładny biznes plan, w którym wyróżnione są wszystkie wydatki, które planujemy pokryć z dotacji. Następnie każdy wydatek i zakup z tej dotacji trzeba dokładnie udokumentować. Naprawdę nie trzeba tego robić samemu. Najlepiej poprosić o pomoc firmę, która zajmuje się tym profesjonalnie.

Im większa dotacja tym trudniejszy do napisania wniosek i tym trudniejsze jej rozliczanie. Unijne dotacje to możliwości rozwoju i to w wielu obszarach. Dzięki nim polskie firmy mogą sobie pozwolić na udoskonalenia i inwestycje, których bez dotacji by nie było. Do napisania wniosku i rozliczenia dotacji można zatrudnić firmę doradczą.