Szybkie i skuteczne badanie

Prawdomówność dla wielu osób jest bardzo ważna, ponieważ od dziecka były uczone, że trzeba mówić prawdę. Jednak równocześnie byliśmy oszukiwani jako dzieci i również od najmłodszych lat zdobywaliśmy tą umiejętność, zatem nie jest nam to obce.

Kiedy robimy badania poligraficzne?

szybkie badanie poligraficzneKażdy z nas oszukuje, nawet jeżeli mówi, że tak nie jest. Robimy to świadomie lub podświadomie, aby osiągnąć swoje cele. Przeważnie chodzi o to, aby ukryć swoje intencje, niewłaściwe zachowanie czy oszczędzić komuś przykrych chwil. Bez względu na cel, efekt zawsze jest taki sam. Jedne kłamstwa są od razu rozszyfrowywane, a inne mogą nawet latami być ukrywane, wszystko zależy jak kłamca potrafi się kamuflować. Jeżeli chcemy mieć gwarancję co do czyjejś prawdomówności, to najlepsze jest szybkie badanie poligraficzne, które każdy z nas może wykonać w Instytucie Badań Wariograficznych w Warszawie lub w jednym z jego dwudziestu siedmiu oddziałów zlokalizowanych w całym kraju. Można je zrobić w ciągu jednego dnia, łącznie z wynikami. Polega ono na użyciu wariografu, który rejestruje reakcje fizjologiczne naszego organizmu na bodźce zewnętrzne. Przeważnie chodzi o nadmierną potliwość skóry czy przyśpieszone bicie serca, które jest reakcją w sytuacji, kiedy próbujemy coś zataić przed rozmówcą. W trakcie badania tester zadaje sporo pytań tak skonstruowanych, aby jedyną możliwą odpowiedzią było „tak” lub „nie”. Skuteczność badania wariograficznego jest oceniana na poziomie około dziewięćdziesięciu czterech procent.

Każdy z nas może się poddać badaniu przy użyciu wariografu, ponieważ jest ono powszechnie dostępne. Najczęściej jest ono wykonywane w trakcie sprawy rozwodowej, w momencie pomówienia lub niesłusznego oskarżenia o popełnione wykroczenie czy nawet przestępstwo.