Szkolenia psów

Kiedy szczeniak pojawia się w naszym domu jest to niewątpliwie wspaniały czas dla domowników. Pies wnosi do naszego życia dużo radości, ale również dużo nowych obowiązków.

Strzyżenie psów u psiego fryzjera to większa zmora czworonoga niż samo szkolenie

piesProblemy z wychowaniem szczeniaka zaczynają się najczęściej już w pierwszych dniach obecności zwierzaka w domu. Pierwszym z problemów okazuje się nauczenie psa czystości w domu. Sposób na to jest wiele najprościej za każdym razem zanosić psa na wyznaczone miejsce aby skojarzył daną chwile i miejsce. Gdy już uda mu się załatwić potrzebę w wyznaczonym miejscu pamiętajmy żeby go pochwalić, koniecznie za każdym razem. Niewłaściwe jest karanie szczeniaka w takiej sytuacji. O wiele bardziej będzie reagował na nasze pochwały niż na kary. W konsekwencji uzna, że samo załatwienie potrzeby jest złe i będzie kojarzył spacery z karą. Nie lada wyzwaniem dla psa jest także psi fryzjer i strzyżenie psów Warszawa, w warszawie salony są troszkę bardziej przyjazne dla szczeniaków niż w mniejszych miejscowościach. Jednak i tutaj kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Wybierajmy miejsca polecane przez naszych znajomych, zwróćmy uwagę na podejście personelu do zwierzaka. Szkolenie szczeniąt, można zacząć już od początku. Pamiętajmy tylko, że małe szczeniaki szybko się nie nudzą. Dlatego ćwiczenia powtarzajmy często, ale przez krótki czas na przykład 5 minut. Jeśli jesteśmy zapracowani i brakuje nam czasu możemy z pupilem odwiedzać psie przedszkole, gdzie profesjonalni trenerze pomogą nam w wychowaniu. Szkolenie psów to długi proces, który wymaga od nas cierpliwości i rozwagi. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne szkolenie zwierzaka musimy się sporo nauczyć. Pierwszą zasadą trenera powinno być pytanie czy ja bym chciał być tak traktowany? Wybierajmy szkolenie przez wzmocnienie pozytywne a nie negatywne. Postawmy się na miejscu i psa i przemyślmy.

Czy wolałbym dostać nagrodę za dobrze wykonaną pracę, czy zostać ukaranym za jej nie wykonanie. Kara powoduje u nas zniechęcenie, rezygnacje. Nagroda motywuje nas do dalszych starań i działania.