Suknie na każdą okazję

sukniaKupując sukienkę rzadko zdarza nam się nie pomyśleć, na jakie okazje uda nam się ją wykorzystać. Wynika to nie tylko z oszczędności, ale również funkcjonalności – wiele sukienek szytych jest w krojach, które umożliwiają wykorzystanie ich na wielu okazjach. Przykładem są również suknie na studniówkę – najchętniej wybieranym kolorem jest oczywiście czerń: sukienki najczęściej są “za kolano”, co pozwala wykorzystać je również podczas rodzinnych uroczystości czy wesel.

Sukienki te również tworzone są z trwałych materiałów, co dodatkowo działa na ich korzyść. Jednym z klasycznych krojów sukni jest sukienka ołówkowa – jest ona wąska, ale i silnie zabudowana z przodu, przez co świetnie sprawdza się podczas służbowych spotkań czy oficjalnych kolacji. Jej wielkim plusem jest fakt, że zazwyczaj sięga ona kolan, wiec zapewnia wysoki komfort podczas noszenia. Kupując uniwersalną sukienkę koniecznie należy zwrócić uwagę na materiał z którego została wykonana. Przede wszystkim nie może się on pruć: powinien być solidnie zszyty, za odpowiednio zebranymi zakładkami na krańcach. Do najbardziej cenionych materiałów należy wełna, bawełna, len, również jedwab. Sukienki z ciężkich materiałów odpowiednie będą na zimę – nie tylko zapewnią elegancki wygląd, ale również ciepło i poczucie komfortu.

Oczywiście sukienki z lżejszych materiałów nosić będziemy wiosną i latem. Warto w swojej szafie mieć tak zwaną “małą czarną” – klasyczna, czarna sukienka sprawdzi się w każdej sytuacji: na weselu, podczas bankietów, na egzaminach – wystarczą odpowiednie dodatki! Jaki fason takiej sukienki wybrać? Przede wszystkim taki, w którym czuć się będziemy komfortowo i wygodnie.

Sukienka powinna również tuszować mankamenty sylwetki, takie jak szerokie biodra czy tęższe uda. Mocną stroną tego typu sukienek jest fakt, ze każdy dodatek będzie do nich pasował – wystarczy dobrać odpowiednie buty, apaszkę, biżuterię lub nawet… koszulę czy kurtkę. Mała czarna pasuje na wszelkie okazje – do pracy, szkoły, na egzaminy czy oficjalne spotkania.