Sukienki cekinowe i początki cekinów

Jak wszyscy doskonale wiemy, moda zatacza koło i bardzo często zdarza się, że to, co nosiły nasze babcie w swoich młodych latach, wraca do łask w XXI wieku. Kobiety lubią przyciągać wzrok, dlatego od zawsze szukają takich strojów, które będą błyszczały w świetle reflektorów i zachwycały każdego.

Historia sukienek cekinowych

sukienka cekinowaObecnie na rynku dostępne są najróżniejsze fasony. Od sukienek mini do maxi. Od bardziej przylegających, dopasowanych, z wycięciami do tych luźniejszych z jedynie akcentami cekinów. 
Sukienki z cekinami wypromowała ikona mody — Marilyn Monroe, gdy założyła kontrowersyjną kreację podczas urodzin prezydenta Stanów Zjednoczonych Kennedy’ego. To jednak nie oznacza, że właśnie wtedy zaczęły istnieć. W 1922 roku podczas eksploracji grobowca Tutenchamona znaleziono szaty pokryte cienkimi, błyszczącymi blaszkami, które mimo upływu czasu wciąż mieniły się w świetle. To właśnie Egipt okazał się promotorem cekinów. Na Bliskim Wschodzie cekiny na szatach monarchów oznaczały władzę i bogactwo. Właśnie z tego powodu w naszych szafach coraz częściej pojawia się sukienka cekinowa

buy augmentin online

, która jak żadna inna przyciąga wzrok i światło. Szał na nie rozpoczął się już w latach 20. XX wieku dzięki łyżwiarce figurowej

Buy Cialis Professional UK

, która wystąpiła w stroju zdobionym cekinami. Na scenie mnóstwo gwiazd zdecydowało się cekiny w strojach koncertowych.

Obecnie wielu cenionych projektantów mody ukazuje je na swoich pokazach. Saint Laurent w swojej kolekcji jesień zima 2016/17 cekinami ozdobił damskie marynarki, spódnice, powłóczyste sukienki w pastelowych kolorach. Błyszczące akcenty pojawiały się zarówno na całej kreacji, jak i jedynie w formie detali. Jeżeli jesteś osobą, która chce poczuć się niczym gwiazda, sukienka pełna błyskotek jest dla Ciebie!