Stół w stylu indyjskim do jadalni

 

Inwestując w stół należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Stół powinien być zarówno funkcjonalny, tak aby pomieścić przy nim wielu gości, ale również odpowiednio wyeksponowany stanowić może piękny element wystroju wnętrza. Wszelkie wymogi będą zapewnione, jeśli zdecydujemy się na stół w stylu indyjskim.

Dlaczego warto wybrać stół indyjski?

duże indyjskie stołyJedno jest pewne, posiadacze dużych jadalni, lubiący urządzać wystawne przyjęcia, powinni postarać się przede wszystkim o porządny stół. Stoły w stylu indyjskim mają nie tylko duże rozmiary, są również bardzo solidne, a do tego posiadają ogromne walory estetyczne. Są to meble zbudowane z drewna egzotycznych gatunków drzew: palisandru indyjskiego, akacji lub mango. Dzięki temu, solidna konstrukcja pozwoli nam cieszyć się stołem przez wiele lat. Uważa się, że duże indyjskie stoły najlepiej sprawdzą się we wnętrzach kolonialnych, czyli takich gdzie europejska klasyka otulona jest bardziej odważną egzotyką. Jednak, za sprawą ogromnego wyboru kolorów i struktur stoły te sprawdzą się w każdym wnętrzu. Dziś produkowane są meble w mniejszych i większych rozmiarach, tak aby zaspokoić potrzeby każdego klienta. Jeśli zapotrzebowanie na duży stół jest okazjonalne, to bez problemu znajdziemy stół indyjski w wersji rozkładanej. Jednakże pamiętać musimy o tym, ze z reguły mają one charakter masywny. Bardzo małe wnętrze może zostać wówczas zbyt bardzo przytłoczone. To, co wyróżnia meble w stylu indyjskim to ręcznie wykonane bogactwo zdobień. Nawet współcześnie produkowane egzemplarze wykonywane są według tradycyjnych metod przez najwybitniejszych indyjskich stolarzy.

Chcąc posiadać niepowtarzalną jadalnię, którą zachwycać się będą wszyscy goście, warto zainwestować w indyjski stół z prawdziwego zdarzenia. Mebel nie tylko robiący niesamowite wrażenie i swoimi zdobieniami nadający charakteru całemu wnętrzu, ale również tworzony dla pokoleń.