Stalowa poręcz treningowa

Poręcze treningowe nie były zbyt często spotykanym wyposażeniem na siłowniach czy profesjonalnych salach treningowych, gdyż przez wielu uważane były za zbyt prymitywne. Miłośnicy wysiłku fizycznego i zawodowi sportowcy bardzo często korzystali z takowych, jednak, zwłaszcza jeśli uprawiali sporty ruchowe.

Poręcze do ćwiczeń ruchowych

wytrzymałe poręcze do ćwiczeńNawet najprostsze poręcze, które często pojawiały się w zewnętrznych siłowniach, były doskonałym narzędziem dla zaawansowanych entuzjastów sportu, gdyż umożliwiały bardzo skomplikowany trening ruchowy, a niejednokrotnie i siłowy. Najbardziej wytrzymałe poręcze do ćwiczeń były wykonane ze stali, odpornej na dowolne przeciążenia i uderzenia, ale również niewrażliwej na korozję. Była to przydatna zaleta, zwłaszcza w momencie gdy były zamontowane na zewnątrz budynków. Poręcze zazwyczaj występowały w trzech odmianach. Najczęściej stosowany był wariant wysoki na półtorej metra, który przeznaczony był do najbardziej ogólnych treningów. Poręcze wysokie na przeszło dwa metry, natomiast, funkcjonowały często również jako drążki do podciągania. Niskie drążki, nie mające więcej niż czterdzieści centymetrów wysokości, były przeznaczone do najbardziej skomplikowanych i trudnych ćwiczeń ruchowych, dlatego najczęściej używane były przez zaawansowanych sportowców. Poręcze i drążki najczęściej montowane były na stałe, jeśli wykorzystywane były w zewnętrznych siłowniach, choć w obiektach komercyjnych używano odmian zamocowanych na podstawach.

Tego typu poręcze posiadały często możliwość łatwej i szybkiej zmiany wysokości, mogąc służyć do większej ilości ćwiczeń. Wszystkie tego rodzaju urządzenia były bardzo tanie, więc należały do bardzo dobrych inwestycji dla dowolnej siłowni, zarówno prywatnej jak i komercyjnej.