Specyfika agregatów prądotwórczych

 

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej kupić agregat prądotwórczy na paliwo czy na gaz. Te ostatnie są coraz bardziej popularne, szczególnie dlatego, że są dużo tańsze w eksploatacji. Gaz kosztuje bowiem znacznie mniej niż benzyna.

Jak wybrać najlepszy agregat

dobrej jakości agregaty prądotwórcze z silnikiem DieslaPoza tym specjaliści informują, że choć agregat na paliwo może pracować trochę lepiej na początku, przy wysokiej eksploatacji jego trwałość zanika. Innymi słowny, agregaty na paliwo szybciej się psują, a gazowe są tańsze i starczą na dłużej. Nie oznacza to, że dobrej jakości agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla nie będą spełniały swojego zadania – jeśli kupimy nowy model, powinien chodzić idealnie. Sprytnie jest kupić agregat z takim samym paliwem jak to, które wlewamy do swojego samochodu. Jeśli jeździmy na Dieslu, to najlepszym rozwiązaniem dla nas będą dobrej jakości agregaty prądotwórcze z silnikiem Diesla, a jeżeli mamy auto na gaz – agregaty gazowe. Bardzo istotnym czynnikiem, jaki powinniśmy uwzględnić przy wyborze odpowiedniego dla nas agregatu, jest poziom głośności, jaki urządzenie osiąga po włączeniu. Pamiętajmy, że najczęściej pracuje się dość blisko agregatu, więc dochodzące z niego bezustanne hałas i huki mogą przyprawić nas o niemały gól głowy. Nowoczesne agregaty reklamują się jako w miarę ciche, lepiej jednak zasięgnąć opinii użytkowników bądź poprosić sprzedawcę do włączenie agregatu, zanim zdecydujemy się na zakup.

Dotyczy to szczególnie osób, które planują używać agregatu w pomieszczeniach – huk i drgania mogą nie tylko doprowadzać nas do szału, ale też być niebezpieczne dla znajdujących się w domu czy na hali przedmiotów oraz innych osób. Jeżeli będziemy używać agregatu na dworze, parametr ten nie ma aż tak dużego znaczenia, choć ciągle dobrze, żeby było raczej ciszej niż głośniej.