Skuteczna tlenoterapia w Rzeszowie

Dzięki oddychaniu, do naszego organizmu dostają się ogromne ilości tlenu, które są nam niezbędne niemalże do każdego procesu życiowego. Jest on błyskawicznie rozprowadzany poprzez krew do każdego narządu w ciele. Jednakże bywają sytuacje, kiedy mamy go za mało.

Czym jest zabieg hiperbaryczny?

zabiegi hiperbaryczne rzeszówOsoby cierpiące na różne schorzenia układu oddechowego, często mają problemy z nabraniem dużej ilości powietrza do płuc lub zwyczajnie się duszą. W ich przypadku jakość powietrza jakim oddychają jest szalenie ważna, dlatego też są im polecane pobyty sanatoriach czy nawet nad morzem, gdzie powietrze jest znacznie bardziej czyste niż na południu Polski i zawiera duże ilości cennego jodu. Nie mniej jednak są też inne metody na pomoc takim ludziom i są to zabiegi hiperbaryczne Rzeszów jest miastem, w którym obecnie jest dostępnych kilka komór barycznych. Są to innowacyjne urządzenia, służące do przeprowadzania tlenoterapii w szczególnych warunkach. Komora jest wyjątkowo szczelna i może w niej przebywać od jednej do nawet kilkunastu osób, w zależności od wybranego modelu. Sam zabieg trwa od trzydziestu do sześćdziesięciu minut, w trakcie których jest kilka krótkich przerw. W trakcie zabiegu, do komory jest wpuszczany czysty tlen pod trzy razy większym ciśnieniem niż nasze atmosferyczne, dzięki czemu zostaje pokonana bariera nieprzenikalności tlenu. Oznacza, to że dociera on bezpośrednio do komórek i tanek, nawet tych niedotlenionych od dłuższego czasu. Już niejedne badania dowiodły, że tlenoterapia przynosi zdumiewające korzyści zdrowotne.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej są przeważnie zlecane osobom, które zatruły się tlenkiem węgla, gdyż przyśpieszają one oczyszczanie organizmu z toksyn, a także przy chorobie dekompresyjnej. Jest to w pełni bezpieczna metoda lecznicza.