Rolety, które podbijają serca Polaków

 

Okna w naszych domach pełnią wiele funkcji. Są często na tyle duże, że są ważnym elementem aranżacji wnętrza. Zazwyczaj to, w jaki sposób nasze okno będzie udekorowane, ma bezpośrednie przełożenie na wygląd całego pomieszczenia. Sposób na dekoracje okna jest mnóstwo, a wciąż pojawiają się nowe. Wśród szerokiej oferty każdy może znaleźć coś dla siebie. 

Nowoczesna roleta na dzień i na noc

roleta zebraDekoratorzy wnętrz doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w wyglądzie danego pomieszczenia spełnia dekoracja okna. Już w dawnych czasach okna ozdabiano wielkimi kotarami. Dziś poniekąd wraca się do tych rozwiązań. Ogólnie w kwestii dekoracji okna pomysłów jest tysiące i każdy może wśród z nich znaleźć coś dla siebie. W ostatnim czasie, na przykład, do mody powróciły rolety. Od jakiegoś czasu na polskim rynku dostępna jest ich alternatywna wersja, która podbiła już serca wielu ludzi. Tak zwana roleta zebra, bo o niej mowa, składa się z poziomych pasków. Jedne z nich przepuszczają światło, inne nie. Można ją ustawić tak, żeby całkowicie zasłonić okno. W ciągu dnia podnosi się część nieprzepuszczalnych pasów, co powoduje odsłonięcie dostępu do światła słonecznego. Takie rolety zebry cenione są przede wszystkim za walory estetyczne. Pełnią bowiem funkcję dekoracyjną. Doskonale sprawdzą się na przykład w kuchni, ale wiele osób montuje je też w salonach czy sypialniach. Są też elegancką i ciekawą alternatywą dla okien w biurach czy innych budynkach użyteczności publicznej.

Od dawna wiedziano, że odpowiednio udekorowane okno jest bardzo ważne dla ogólnego wyglądu całego wnętrza. W dzisiejszych czasach sposobów dekorowania okien jest bardzo dużo. A z racji tego, że każdy styl jest w tym momencie dopuszczalny, możemy przebierać zarówno w klasycznych, jak i w bardziej nowoczesnych rozwiązaniach.