Rekuperacja i jej działanie

Jak poradzić sobie w domu, ze zjawiskiem wychładzania pomieszczeń i gromadzeniem się wilgoci w pomieszczeniach przy tradycyjnej wentylacji stosowanej w naszym domu? Z pomocą może przyjść nam innowacyjna metoda wentylacji zwana rekuperacją. Co to takiego, jak działa i jakie korzyści mogą z niej płynąć w dłuższej perspektywie dla naszego domu?

Działanie rekuperacji w naszym domu

Metoda ta ma za zadanie Rekuperacjaprzy okazji wentylowania naszych pomieszczeń, odzyskać ciepło które w normalnych warunkach po prostu ucieka z domu i wychładza go. W czasie działanie tego systemu, zostaje wymienione powietrze w pomieszczeniach na świeże i oczyszczone a stare powietrze zostaje usunięte. Wraz z nim, zostają usunięte różnorakie zanieczyszczenia i alergeny. Metoda ta zastępuje zwykłe wietrzenie a filtry które znajdują się w systemie rekuperacji zamontowanym w domu, przepuszczają tylko świeże powietrze bez zanieczyszczeń. Rekuperacja działa więc dwutorowo, po pierwsze chroniąc dom przed kosztownymi utratami ciepła, a z drugiej strony oczyszczając powietrze, które wdychamy na co dzień zmniejszając poziom zarazków i patogenów w nim zawartym. W wentylowanych tą metodą pomieszczeniach, szybciej schną ubrania a także nie trzeba otwierać w nich okien. Pomieszczenia szybko się wietrzą, usuwając ze sobą niepożądane zapachy np. z kuchni.

Rekuperacja, to nowoczesne rozwiązanie dla domu, w którym chcemy zadbać o oszczędność i ukrócić marnowanie ciepła, przy jednoczesnym oczyszczaniu go, co jest szczególnie ważne wśród min. alergików. Urządzeniem, które jest odpowiedzialne za takie działanie, jest rekuperator, który gdy zdecydujemy się wprowadzić tą technologię w domu, musimy w nim zamontować. Oszczędność energii jest znaczna i przynosi wymierne korzyści.