Psycholodzy, którzy pomogą Twojemu dziecku

 

W dzisiejszych czasach dzieciaki potrafią być naprawdę skryte. Uważają bowiem, że sprawy z którymi my przychodziliśmy do swoich rodziców, są tylko i wyłącznie ich sprawami, a skarżenie się mamie czy tacie, to po prostu wstyd. Niestety takie zachowania mogą nierzadko doprowadzić do tragedii.

Kiedy warto udać się do psychologa?

psycholog legnicaPrześladowania na tle zarówno psychicznym jak i fizycznym są znane niestety niejednemu z nas. O ile niegdyś dziecko mogło się od tego odciąż wracając po szkole do domu, o tyle obecnie, w dobie internetu nie jest to już takie proste. Często agresja słowna przenika do świata wirtualnego przez co nasze dziecko jest napastowane nie tylko w szkole, ale również poza nią. Dzieci boją się mówić o takich sprawach swoim rodzicom, ponieważ, zastraszone, nie chcą wyjść na „maminsynków” i mieć jeszcze większe problemy wśród rówieśników. Dlatego sami musimy badać to, czy naszemu dziecku w szkole nie dzieje się krzywda. Jeśli taka sytuacja ma miejsce należy t zgłosić czym prędzej dyrektorowi placówki, a naszą pociechę umówić na wizytę z panem, lub panią psycholog Legnica jest miastem słynącym z doskonałych psychologów, którzy potrafią pomóc wyjść człowiekowi z naprawdę wielu traumatycznych przeżyć. To specjaliści, którzy postawią na nogi każdego, kto do nich się zgłosi. W Legnicy znajdziemy również psychologów dziecięcych, którzy z pewnością niejednokrotnie mieli do czynienia z dzieckiem zastraszanym przez swoich rówieśników.

Nie wolno bagatelizować w żaden sposób tego typu sytuacji, bowiem na przyszłość mogą nieść ze sobą o wiele większe konsekwencje jak np: depresja, czy fobia społeczna, które nie pozwalają funkcjonować w społeczeństwie. W końcu podniesienie szklanki wody nie wymaga od nas użycia większej siły, jednak im dłużej trzymamy ją w górze, tym bardziej z tych sił opadamy…