Przytulny kokon niemowlęcy

Pojawienie się noworodka w domu jest z pewnością wielkim wydarzeniem dla całej rodziny. Tak małe dziecko przeważnie śpi i je, ale z czasem okres czuwania będzie się wydłużać. Z tego względu warto zadbać o bezpieczne miejsce do spania.

Czy kokony niemowlęce są bezpieczne?

kokon niemowlęcy - cenaJak wiadomo maluchy będące w brzuszku mają dość specyficzne warunki, ponieważ jest tak ciemno, ciepło i ciasno. Zwłaszcza w ostatnich miesiącach życia płodowego. Po narodzinach maluchy mogą się czuć nieco zagubione, gdyż nagle mają wokół siebie nieograniczoną przestrzeń, która może wprowadzać niepokój. Dlatego też już na tym etapie polecany jest kokon niemowlęcy – cena jego nie jest wysoka, bo najtańsze modele kupimy już za niecałe czterdzieści złotych. Jest to rodzaj materaca z podwyższonymi brzegami, który kształtem przypomina ponton. Dodatkowo w jego brzegach znajdują się  sznureczki ściągające, którymi można regulować rozmiar kokonu. Całkowicie ściągnięte sznureczki tworzą zamkniętą i ciasną przestrzeń, w której maluchy czują się najlepiej. Do wyboru mamy wiele modeli kokonów, które mogą jedno lub dwustronne, wykonane z bawełny, bambusa czy materiału miny. Jeżeli chodzi o rozmiar, to jest on uniwersalny dla wszystkich modeli i bez problemu się zmieści do łóżeczka dziecka czy do gondoli. Kokony są całkowicie bezpieczne dla dzieci, ponieważ stanowią dla nich zamkniętą przestrzeń do spania, zabawy czy odpoczynku. Bardzo wielu rodziców decyduje się na ich zakup, ponieważ są praktyczne i przydatne przez wiele miesięcy.

Dzieci mogą spać w swoich łóżeczkach na materacykach, ale  pewnością będzie im wygodniej i bezpieczniej w kokonie, który stanowi dla nich idealne gniazdko. Nie jest on drogi, a do tego bardzo funkcjonalny, zatem nie pożałujemy decyzji o jego zakupie.