makijaż permanentny

Przyszłość makijażu

Makijaż towarzyszy zarówno kobietom jak i mężczyznom od zarania dziejów. Nie od początku miał on zastosowanie czysto estetyczne, był bowiem również formą przekazu a także ochroną przed niesprzyjającymi warunkami środowiskowymi. Obecnie jest bardzo popularny, sięgają po niego coraz młodsze dziewczęta i w coraz większym stopniu również mężczyźni.

Makijaż permanentny – przyszłość czy przeszłość?

makijaż permanentnyJak wyobrażamy sobie natomiast makijaż przyszłości? Zapytani o to mieszkańcy Warszawy najchętniej zwracali uwagę na makijaż permanentny. To on ich zdaniem będzie coraz popularniejszy, stanowi bowiem bardzo wygodną alternatywę dla codziennych zmagań przed lustrem, na które nie każdy przecież ma czas. Takim prognozom sprzyja fakt, że usuwanie makijażu permanentnego jest coraz tańsze i skuteczniejsze. Jak zdaniem warszawiaków będzie wyglądała twarz przyszłości? Permanentny makijaż brwi, wyrazista ich linia, oczy rozjaśniane jaskrawymi kolorami i soczyste kolory na ustach to tylko niektóre z pomysłów. Niektórzy chętnie nadawali twarzy bardziej etniczny wygląd, zdobiąc też policzki, nos i dekolt. Najciekawsze pomysły odnosiły się do nowoczesnych technologii. Wyobrażano sobie na przykład makijaż jako obraz projektowany na twarzy. Inni z nadzieją spoglądają w stronę neonowych soczewek. Przytoczony został również pomysł nad którym usilnie ostatnio pracują naukowcy tzw. drugiej skóry, czyli delikatnej powłoki ochronnej nadającej skórze młodego, świeżego wyglądu. Ile makijażystów tyle pomysłów.

 

Nie ulega wątpliwości, że z roku na rok otwierają się dla nas coraz większe możliwości. Trudno przewidzieć jednak w jakim kierunku będziemy chcieli pójść. Możemy natomiast być niemal pewni, że makijaż w przyszłości nic nie straci na swoje popularności.