Przyjemne w dotyku kocyki

Idealnym miejscem dla każdego rodzica niemowlaka jest sklep z artykułami dla takich maluchów, gdyż znajdą tam niemalże wszystko. Warto też zaznaczyć, że wszystkie produkty tam oferowane są sprawdzone i mają niezbędne certyfikaty.

Jaki kocyk będzie najlepszy?

miękkie kocyki dzianeJednym z ważniejszych produktów w wyprawce każdego niemowlaka jest okrycie, czyli przeważnie jest to pieluszka lub kocyk. Oczywiście podstawą jest kołdra z poduszką, którą używa się w łóżeczku malucha, jednakże one nie zastąpią kocyka. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów tego okrycia, które może być wykonane z przynajmniej kilu rodzajów materiałów. Może to być bawełna, która świetnie chłonie nadmiar wody i także pozwala skórze oddychać, ponieważ jest lekka i przewiewna, ale również spotykane są kocyki dzianinowe czy muślinowe. Tak naprawdę każdy posiada jakieś zalety, a to który wybierzemy, zależy od naszych preferencji. Na pewno bardzo dobrą opcją są miękkie kocyki dziane, które nie dość, że świetnie się prezentują, to jeszcze są wyjątkowo przyjemne w dotyku. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy je w wersjach kolorystycznych dla chłopców oraz dziewczynek, a także modele z określonymi wzorami. Na pewno każda mama powinna mieć taki kocyk dla swojego malucha, gdyż będzie niezastąpiony na każdym spacerze, bez względu na temperaturą. Na jego metce można przeczytać, że składa się z pięćdziesięciu procentach z bambusa i z pięćdziesięciu z bawełny. Takie połączenie jest idealna, ponieważ zapewnia wszystko, czego potrzebuje delikatna skóra maluszka.

Zakup kocyka dla niemowlaka nie powinien być przypadkowy, ponieważ na rynku znajdziemy lepsze i gorsze jakościowo. Na pewno należy unikać tych, które mają domieszki sztucznych tkanin, bo będą powodować pocenie się skóry, która nie będzie mogła oddychać.