transport osób

Przewozy osób do Belgii

Od kiedy mamy otwarte granice na Europę zachodnią, to coraz więcej rodaków wyjeżdża zagranicę do pracy. Głównymi kierunkami są Niemcy, Holandia i Belgia. To właśnie tam można spotkać najwięcej Polaków na budowach, czy w restauracjach.

Ile trwa podróż z Polski do Belgii?

transport osóbJeżeli jedziemy do Europy zachodniej w celu odwiedzenia rodziny, albo po prostu zwiedzania zabytków, to jako środek transportu wybieramy własny samochód, autobus, albo samolot. Jeżeli mamy w planie tam podjąć pracę i co pewien czas wracać do kraju, to lepiej wybrać przewóz osób Polska Belgia realizowany busami. Jest to najtańsza forma przejazdów do krajów Beneluksu. W busie może jechać około dwudziestu sześciu osób na miejscach siedzących. Bywa, że przewoźnicy biorą więcej osób, ale przejazd z Polski do Belgii trwa około dziesięciu godzin, więc podróż na stojąco nie należy do komfortowych. Busy przewożące ludzi w dalekobieżne trasy, są wyposażone w klimatyzację, wygodne fotele z zagłówkami i mają przyciemniane szyby. Firmy transportowe dbają o jakość podróży, gdyż wiedzą, że jest duża konkurencja na rynku transportowym i muszą zachęcić ludzi do korzystania z ich usług. Często stosują specjalne karnety zniżkowe dla stałych klientów, którzy systematycznie jeżdżą do Belgii, aby jeździli tylko z jedną firmą. Cena przejazdu jest liczona od kilometra i za przejazd z Polski do Belgii wynosi od dwustu do nawet czterystu złotych. Jej ostateczna wartość zależy od miejsca w Polsce, z którego wyjeżdżamy w trasę.

Jazda busem w tak dalekie miejsca, zawsze ma wliczony w czas jazdy mały postój w celu rozprostowania kości, lub skorzystania z toalety. Kursy odbywają się w ciągu dnia i nocy niemalże każdego dnia i prawie zawsze wszystkie miejsca są zajęte, bo jest tylu chętnych.