Przewaga pianki nad innymi metodami termoizolacji poddasza

Poddasze to przestrzeń, przez którą łatwo dochodzi do utraty ciepłego powietrza z budynku. Jest to spowodowane tym, że ciepłe powietrze gromadzi się właśnie przy najwyższym punkcie – w tym przypadku pod samym dachem.

Izolacja termiczna zabezpieczająca przed utratą ciepłego powietrza

ocieplanie poddasza pianką białystokJeśli ta powierzchnia nie jest odpowiednio izolowana termicznie, niestety dochodzi do uciekania ciepła z budynku. To z kolei przyczynia się do zwiększenia rachunków za ogrzewanie domu. Można temu jednak zapobiec. Nawet jeśli poddasze, strych nie są zagospodarowane i używane, to i tak warto pokusić się o ocieplenie. Wśród materiałów izolacyjnych, które są obecnie stosowane, znajdują się: styropian, wełna mineralna i pianka poliuretanowa. Zarówno styropian jak i wełna mineralna nie są najlepsze do ocieplania powierzchni spadzistych czy nawet poziomych. Te materiały po jakimś czasie opadają, przez co powstają wolne przestrzenie. To właśnie przez te mostki termiczne ucieka ciepłe powietrze. Z kolei latem ocieplanie poddasza pianką białystok będzie chronić przed napływem gorącego powietrza do środka budynku. Pianka poliuretanowa to zupełnie nowa metoda izolacji termicznej, która stosowana jest nie tylko na poddaszach, ale również do ocieplania ścian pionowych, fundamentów, piwnic. Okazuje się, że właściwości termoizolacyjne pianki poliuretanowej są bardzo wysokie. Na piankę poliuretanową nie wpływają negatywnie czynniki atmosferyczne tj. gorące, zimne powietrze, wilgoć, śnieg, deszcz.

Pianka może być stosowana zarówno w suchych jak i bardzo wilgotnych pomieszczeniach. Izolacja termiczna pianką będzie spełniać swoje zadanie przez wiele lat. Piankę można stosować na różne rodzaje powierzchni – drewno, metal, plastik i inne. Nawet po wielu latach w piance nie tworzą się mostki termiczne wypuszczające na zewnątrz ciepłe powietrze.