Prywatna opieka neurochirurgiczna rozkwita

Z każdym rokiem wzrasta liczba pacjentów świadomych swoich praw. Wzrasta również liczba wizyt prywatnych, które opłacane są z prywatnych środków pacjenta. Jednak zdrowie, ma się tylko jedno i jest warte każdej ceny. 

Konsultacja neurochirurgiczna w prywatnej siedzibie, a zabieg w szpitalu

neurochirurg leczący prywatnie w BydgoszczyDecydując się na wizytę prywatną u specjalisty, oprócz kosztów z nią związanych, należy pogodzić się z koniecznością ewentualnej hospitalizacji. Nawet najlepszy neurochirurg leczący prywatnie w Bydgoszczy nie jest w stanie wykonać operacji bez dostępu do profesjonalnych narzędzi, medykamentów i zespołu asystującego. Wszystkie te elementy stanowią wyposażenie sal operacyjnych w większych szpitalach. Stąd, większość specjalistów przyjmujących pacjentów prywatnie, w razie konieczności przeprowadzenia zabiegu wypisuje im skierowanie do szpitala, w którym pracują etatowo. Prawda, że sprytne zagranie? Jeśli chodzi o neurochirurgów i ich wizyty prywatne, z reguły są one przeznaczone dla osób, które kiedyś zostały przez nich operowane i wymagają jedynie kontroli stanu zdrowia. Ciężko jest bowiem zaklasyfikować pacjenta do grupy wymagającej interwencji operacyjnej, jeśli ten nie ma zrobionej pełnej diagnostyki obrazowej (np. rezonans magnetyczny). Jak wiadomo, diagnostyka obrazowa, zwłaszcza profilaktyczna jest konstruktem praktycznie nie występującym w naszych czasach ze względu na wysokie koszty z nią związane.

Jako ludzie posiadamy wrodzony mechanizm obronny, polegający na wypieraniu ze świadomości treści stanowiących niebezpieczeństwo dla prawidłowego funkcjonowania naszej psychiki. Tak też się dzieje w sytuacji postawienia sobie pytania: A co z osobami, których nie stać na wizytę prywatną u specjalisty a ich życiu i zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo? Możliwa odpowiedź, jest absurdalna i krzywdząca, stąd na co dzień staramy się o niej nie myśleć.