Prawdziwa wspinaczka – poczuj adrenalinę na kursie!

Wspinaczka to sport, który w ostatnich latach ogromnie zyskał na popularności. Otwiera się coraz więcej specjalnie przygotowanych hal, gdzie każdy, od początkujących do zaawansowanych może doskonalić swoje umiejętności. Jest to doskonała forma do urozmaicenia naszej aktywności w ciągu tygodnia a regularne wspinanie przynosi wiele korzyści.

Doskonal swoje umiejętności podczas letniego kursu

letnie kursy wspinaczkoweLato i wakacje to idealny okres aby nauczyć się nowych umiejętności, lub udoskonalić te które juz się posiada. Dla większości osób, letni okres to nieco więcej wolnego czasu a dla dzieci i młodzieży to czas wakacji.  Wspaniała pogoda, wysoka temperatura oraz długie słoneczne dni to idealne warunki aby poznać czym tak naprawdę jest wspinaczka. Letnie kursy wspinaczkowe oferują intensywne, kilkudniowe treningi zarówno na klasycznych ściankach jak i również naturalnych skałkach. Dzięki temu, możemy zapoznać się z podstawowymi metodami na podstawowych trasach dla początkujących – zarówno w terenie jak i w hali.  Bardziej zaawansowani mogą spróbować swoich sił na trasach samo asekuracyjnych co wymaga większego wysiłku. Nad wszystkim czuwają wykwalifikowani trenerzy oraz instruktorzy. Dbają oni o bezpieczeństwo użytkowników oraz podpowiadają jak najlepiej się wspinać aby czerpać jak największą przyjemność. W trakcie trwania kursu, uczestnicy posiądą większość niezbędnych umiejętności potrzebnych w czasie wspinaczki, między innymi jak obchodzić się z linami asekuracyjnymi, jak wiązać poprawie węzły, jak wykorzystać punkty naturalne do asekuracji czy wykorzystanie różnych technik wspinaczkowych.

 Każda aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasz organizm, usprawniając jego pracę oraz poprawiając nasze samopoczucie. Większą ilość wolnego czasu warto spożytkować na naukę nowych umiejętności lub pogłębienie swoich pasji. Letnie obozy wspinaczkowe wydają się idealną opcją, aby aktywnie spędzić czas wolny.