Pozbyć się kretów za wszelką cenę

Wiele osób jak tylko widzi kopiec kreta na swojej działce dostaje szału. Wielkie czarne wieżyczki ziemi usypane na ich nowo wypielonym trawniku sprawiają, że mają ochotę dopaść winnego i odpłacić mu pięknym za nadobne. Wielki arsenał pułapek i specyfików oferowanych przez przeróżne firmy zwalczające szkodniki im to umożliwia. Zabójcze narzędzie zbrodni.

Pułapka na krety czy siatka cieniująca

Kret w ogrodzieTak pułapka na krety nazywana jest przez obrońców praw zwierząt. Jednak wielu ludzi którzy mają dość wiecznej tyrani tych stworzeń na swoim terenie zupełnie to nie przeszkadza. Są oni na tyle zdesperowani, że są wstanie wybić wszystkie w promieniu wielu kilometrów aby tylko przez resztę wakacji mieć spokój. Ludzie mają kretom za złe, że te niszczą ich ciężką prace w ogrodach. Wielu właścicieli korzysta z takiego rozwiązania jak siatka cieniująca ograniczająca problem. Godziny spędzane przez działkowiczów przy wymagających pracach potrafią zdać się na nic przy destrukcyjnej działalności kretów. Producenci wszelkiego rodzaju urządzeń do walki ze szkodnikami oferują jednak o wiele większy wybór. Poza zabójczymi pułapkami, znajdziemy również takie które szkodnika tylko złapią i będzie go można wynieść poza teren działki. Oprócz tego istnieje również siatka na krety. Ten najbardziej humanitarny sposób radzenia sobie z ich szkodliwą działalnością jest akceptowany i polecany przez organizację chroniące zwierzęta. Ponadto siatka na krety permanentnie chroni działkę przed wszelkimi podziemnymi atakami na uprawy. W przypadku, zarówno tych zabójczych jak i humanitarnych, pułapek takiego komfortu nie mamy.

Nigdy nie ma pewności, że następny kret nie przyjdzie na dany teren i nie wznowi destrukcyjnej działalności swojego poprzednika. Dlatego właśnie wszystkie wszystkie permanentne środki walki ze szkodnikami są bardzo cenione. Siatka cieniująca obok tej na krety jest teraz najczęściej spotykana na działkach. Jej zaletą jest to, że nie tylko chroni uprawy ale zapewnia użytkownikowi osłonę przed słońcem.