Potrzeba depilacja laserowa

 

Żyjemy w czasach, kiedy wygląd zewnętrzny ma duże znacznie w relacjach społecznych. Oczywiście nie mówimy tu o byciu czystym i schludnym, bo to podstawa, ale o dbaniu o skórę i jej stan. Coraz częściej klientami salonów kosmetycznych są mężczyźni.

Dlaczego mężczyźni korzystają z depilacji laserowej?

depilacja laserowa u mężczyznyPowszechnie się uważa, że to głównie kobiety odwiedzają kosmetyczki i korzystają z szeregu zabiegiem na ciało, twarz, ręce i stopy. Jednak coraz częściej na fotelach i łóżkach gabinetowych, można spotkać mężczyzn, którzy pragną w profesjonalny sposób zadbać o swój wygląd. Dbają o dłonie, skórę na twarzy, ale także o swoje owłosienie na ciele. Niektórzy panowie zmagają się z dość mocnym owłosieniem na plecach, torsie i klatce piersiowej, co jest powodem ich dyskomfortu. O ile lekko owłosione męskie ciało jest pożądane, to zbyt dużo czarnych włosków nie jest już atrakcyjne. Depilacja laserowa u mężczyzny polega na dokładnie takim samym zabiegu jak u kobiet. Konieczne jest powtórzenie zabiegu przynajmniej dziesięć – czternaście razy w kilkutygodniowych odstępach. Działanie lasera pozwala na wypalenie całych włosków z cebulkami, przez co ciało pozostaje gładkie już na zawsze, ale należy wykonać odpowiednią serię zabiegów. Ze względu na dość gęsto porośniętą męską skórę, depilacja laserowa może nieco dłużej trwać, ale efekt będzie zadowalający. Do zabiegu muszą się oni dokładnie ogolić w miejscu depilowanym, ponieważ zapach spalanych włosów nie należy do najprzyjemniejszych i może powodować dyskomfort.

Dbanie o siebie jest jak najbardziej pozytywnym przejawem troski o swój wygląd. Mężczyźni depilują sobie laserem klatkę piersiową, aby bardziej widoczne były mięśnie, ale także żeby podobać się płci przeciwnej. Taki zabieg jest całkowicie bezbolesny.