Popularne wagi w przemyśle

wagi ciężarówekRynek urządzeń pomiarowych oferuje dzisiaj prawdziwe zatrzęsienie sprzętów o różnym przeznaczeniu. Mnogość parametrów oraz innych cech charakterystycznych danego urządzenia bardzo często jest poza świadomością osoby kupującej wagę. Warto się więc dowiedzieć czym cechują się popularne typy sprzętów.

Zdecydowanie najczęściej stosowanym rodzajem wag, które obecne są praktycznie w każdym zakładzie handlowym czy produkcyjnym są wagi samochodowe, nazywane też platformowymi. Producenci dostarczają dziś bardzo szeroką paletę modeli, która niewątpliwie jest w stanie spełnić najbardziej skrupulatne wymagania przedsiębiorców. Wagi tego typu przede wszystkim różnią się rozmiarem oraz zakresem obciążeń.
Firma zajmująca się obrotem niewielkimi towarami, które dodatkowo nie są zbyt ciężkie, powinna wybrać prostą wagę samochodową do samochodów niewielkich z funkcją liczenia sztuk. Ta ostatnia opcja jest szczególnie przydatna, gdy prowadzona działalność ma charakter hurtowy. W przypadku większych paczek, a wręcz nawet euro palet pełnych towaru, zaleca się stosowanie większych wag, które dodatkowo można wbudować w podłogę. Zagłębiona waga umożliwia swobodne umieszczenie ładunku za pomocą wózka widłowego lub paletowego oraz sprawdzenie jego masy.
Drugim najczęściej wybieranym rodzajem urządzeń ważących są wagi samochodowe najazdowe. Służą one przede wszystkim do ważenia samochodów oraz ładunków, które się na nich znajdują. Podstawowa typologia obejmuje tutaj wagi stacjonarne oraz mobilne. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku tych pierwszych montaż wymaga pozwolenia na budowę ze stosownego urzędu. Można sobie na nią pozwolić w przypadku, gdy zależy nam solidności konstrukcji.

Dosyć ciekawym rozwiązaniem jest natomiast waga samochodowa zagłębiona w podłożu. Nie jest to tani wariant, lecz czasami jest konieczny do zastosowania. Szczególnie w przypadku, gdy na placu nie ma wystarczającej ilości miejsca do tego, aby samochód mógł wjechać na rampę wagi najazdowej w pozycji na wprost.