Pomysły na dekoracyjne sufity

Coraz więcej osób szuka pomysłów na kreatywne wykończenie wnętrz. Obecnie panuje moda na takie elementy aranżacji jak lamele, betonowe płyty na ściany i podwieszane sufity. W trendach są wnętrza modernistyczne i minimalistyczne, bazujące na odcieniach bieli i szarości. Rośnie również liczba przestronnych, loftowych apartamentów o industrialnej stylistyce. 

Podświetlenie sufitu — sposób na odmianę wyglądu wnętrza

sufit podświetlanyW ostatnim czasie popularna stała się tematyka remontów i aranżacji wnętrz. Właściciele mieszkań chcą pozbyć się znienawidzonych artefaktów czasów PRLu, takich jak boazeria czy meblościanki i odmienić znacząco swoje lokum niewielkim kosztem. Idealnym rozwiązaniem jest podwieszany sufit podświetlany LED

, który nada każdemu pomieszczeniu nowoczesnego charakteru i unikalnego klimatu. Tego typu oświetlenie doskonale zastępuje tradycyjne lampy podczas wieczornego relaksu czy weekendowych imprez, bo zapewnia subtelne i równomiernie rozchodzące się światło. Ponadto sprawdzi się nie tylko w salonie, ale też w przedpokoju — to genialny sposób na rozświetlenie często ciemnych i wąskich korytarzy w domach. Tego typu sufit wiele osób wybiera również jako element wykończeniowy łazienek, co pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia i zatuszowanie ewentualnych nierówności powierzchni. Nie można zapomnieć o sypialni, w której sufit LED będzie tworzył romantyczny, przytulny klimat — idealny do odpoczynku i wyciszenia po całym dniu. 

Oświetlenie sufitu pozwala na dodanie wnętrzu nowoczesnego wyglądu. Można go doświetlić na różne sposoby — wybierając kilka punktów świetlnych lub inwestując w podwieszany sufit z taśmami LED. Producenci umożliwiają wybór koloru światła, a także oferują produkty z pilotem do zmiany barw i natężenia w zestawie. Można osiągnąć spektakularny efekt niewielką zmianą, dodając podświetlenie do swojego sufitu.