Poliwęglanowe zadaszenia basenów

W ostatnich latach coraz więcej osób montuje w ogrodach baseny i zbiorniki wodne w celach rekreacyjnych. Przydomowe baseny są świetną atrakcją w okresie wakacyjnym. W związku z panującym na terenie Polski klimatem używane są zaledwie przez kilka miesięcy w roku. Dlatego niezwykle ważnym elementem jest zabezpieczenie basenu przed czynnikami środowiskowymi i opadami atmosferycznymi.

Nowoczesne systemy zadaszeń z tworzyw sztucznych

zadaszenia basenów z poliwęglanuWiele osób decyduje się również na basen z podgrzewaną wodą, tak aby móc z niego korzystać przez cały rok. Aby basen był funkcjonalny i chroniony przed czynnikami środowiskowymi warto go zabezpieczyć specjalnym zadaszeniem. Nowoczesne zadaszenia basenów z poliwęglanu stanowią idealne rozwiązanie i pozwalają wydłużyć sezon kąpielowy. Dodatkowo zabezpieczają zbiornik przed przedostawaniem się liści i innych elementów do wody. Zadaszenie basenu jest odporne na wodę, wilgoć i nie wymaga specjalnej konserwacji. Poliwęglan jest bowiem bardzo wytrzymałym i funkcjonalnym materiałem, który idealnie nadaje się do zastosowania w przydomowych ogrodach, a także basenach na terenie ośrodków sportowych i rekreacyjnych. Przykrycie basenu poprawia bezpieczeństwo i ogranicza dostęp osób niepowołanych. Zmniejsza również koszty ogrzewania wody, zapobiega utracie ciepła i zmniejsza parowanie. Pokrycia dachowe występują w wielu wariantach kolorystycznych. Mogą być wykonane z litych płyt poliwęglanowych lub o budowie komorowej. Płyty poliwęglanowe mogą być indywidualnie formowane i kształtowane.

Dzięki wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne stanowią idealny materiał o wysokich parametrach wytrzymałościowych i funkcjonalnych. System zadaszenia może być wyposażony w dodatkowe przesuwne elementy, zdalnie sterowane, ułatwiające szybkie i łatwe użytkowanie. Zadaszenia wykonane na mocnej konstrukcji stanowią zabezpieczenie, a także eleganckie pokrycie idealnie wpisujące się w nowoczesną architekturę.