pogotowie kanalizacyjne

Pogotowie kanalizacyjne zawsze do usług

Kiedy budowałam swój domek jednorodzinny to uważałam, że kanalizacja to jedna z tych rzeczy, które nie wymagają żadnej pracy. Raz się ją podłącza do domu i gotowe. Niestety, moje podejście nie było właściwe. Ja coś się zatka to myślałam, że wystarczy wsypać do rury kreta, wszystko zaczyna działać, więc po co się tym przejmować.

Fachowe pogotowie kanalizacyjne

pogotowie kanalizacyjneNie sądziłam, ze czyszczenie kanalizacji jest czymś niezbędnym. Dowiedziałam się o tym dopiero wtedy kiedy została zalana moja kuchnia. Wszystko wcale nie przez zlewozmywak, ale przez zmywarkę. Okazało się, że zatkały się przewody odprowadzające wodę. Przez to woda zamiast trafić do zmywarki a potem do kanalizacji to zaczęła się wylewać. Musiałam szybko zakręcać wodę, żeby dalej nie była ona pobierana i dalej nie zalewało mi kuchni. Oczywiście naczynia były nieumyte, więc miałam dodatkową robotę. Musiałam zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne, żeby załatwić sprawę. Uznałam, że to lepsze niż zwykły hydraulik. To byłą dobra decyzja, bo okazali się prawdziwymi fachowcami. Oni powiedzieli mi, ze czyszczenie kanalizacji chyba nigdy tutaj nie było robione w tym domu i prędzej czy później coś wyleje. Musieli wszystkie rury mi wyczyścić, żeby znowu coś mi nie wylało.

Nie wiedziałam, ze przez tyle lat aż tyle się wszystkiego nazbierało. Kanalizacja jak widać nie jest bezobsługowa i czasem trzeba zatrudnić specjalistów, żeby się nią zajęli. Teraz przynajmniej znowu mam spokój, ale będą pamiętać o czyszczeniu klimatyzacji, żeby znowu moja zmywarka się nie zepsuła.