Płytka gipsowana jak kamień

Wraz z moim mężem w końcu zdecydowaliśmy się na duży remont w naszym – trzeba to przyznać – wiekowym już domu. Wybudowaliśmy go około trzydziestu siedmiu lat temu i od tamtej pory nie zmieniliśmy nić. Była to najwyższa pora na odnowienie naszych pomieszczeń w środku, jak i zmianę na zewnątrz budynku. Remont miał być całkowity.

Jaką płytkę gipsową kamieniopodobną wybraliśmy do ogrodu

kamieniopodobna płytka gipsowa - sklepNasz kapitalny remont zaplanowaliśmy na za tydzień. W przeciągu nadchodzącego tygodnia bowiem mieliśmy zająć się wszelkimi wyliczeniami oraz zakupem potrzebnych nam materiałów. Nie była to prosta sprawa, a nasze doświadczenie w tej kwestii równało się zeru. Z tego też powodu musieliśmy najpierw poczytać, przede wszystkim o kwestii robienia potrzebnych wymiarów powierzchni i jak je potem przełożyć na zakup niezbędnego materiału. Ważne były na przykład płytki, ale nie mogliśmy zapominać o takich kwestiach jak zaprawa, podkład czy klej do płytek. Potrzebne były także środki czystości, między innymi specyfiki, które miały czyścić pozostałości betonu, który mógł znaleźć się na elewacji budynku. Najpierw zajęliśmy się przyjemnymi sprawami, czyli doborem płytek. W tym celu w najbardziej mi znanej i ogólnie powszechnej wyszukiwarce internetowej wpisałam następującą frazę – kamieniopodobna płytka gipsowa – sklep. Cenimy sobie naturę, dlatego postawiliśmy na najbardziej naturalnie wyglądające płytki do ogrodu. Miały one przypominać kamień, zależało nam również na bardzo dużych płytkach – wszak takie są teraz bardzo modne.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na płytki o wymiarach 60cm x 60cm. Wyglądały one jak naturalny ciemnoszary kamień. Dodatkowo ich struktura była nierówna, co naprawdę sprawiało wrażenie jakby ścieżka przed domem była zrobiona z prawdziwych kamieni.