Piankowy materac rehabilitacyjny

 

Najczęściej materac postrzegamy jako akcesorium, które ma nam umożliwić wygodny sen. pod tym kątem również dokonujemy wyboru materaca, który ostatecznie znajdzie miejsce w naszej sypialni. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że materac może również charakteryzować się właściwościami rehabilitacyjnymi. Znów jednak ważne jest odpowiednie jego dobranie.

Materace z pianki wysokoelastycznej

rehabilitacyjny materac z pianki wysokoelastycznejDobrymi właściwościami rehabilitacyjnymi charakteryzują się materace wykonywane z pianki wysokoelastycznej. Musimy pamiętać jednak, że rehabilitacyjny materac z pianki wysokoelastycznej musi być, podobnie jak standardowy materac, dopasowany do potrzeb konkretnej osoby. Materac tego typu ma za zadanie w odpowiedni sposób podtrzymywać kręgosłup osoby, która na nim śpi. Dzięki temu zmniejsza się obciążenie na kręgi, co jest niezwykle pomocne przy różnych schorzeniach kręgosłupa właśnie. Aby było to możliwe, materac musi być właściwie dobrany pod względem twardości. To, czy powinniśmy posiadać materac wykonany z twardszej pianki zależeć będzie od naszej wagi, a także od ulubionej pozycji, w której najczęściej śpimy. Pianka, z której wykonane są materace rehabilitacyjne charakteryzuje się wysoką elastycznością, dzięki czemu materac dopasowuje się do naszego ciała przy każdej zmianie pozycji podczas snu, odciążając nasze kręgi i pozwalając naszym mięśniom pozostać w spoczynku, bez niepotrzebnych skurczów, które również mogą powodować różne dolegliwości.

Kiedy poszukujemy materaca rehabilitacyjnego, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do sklepu specjalizującego się w sprzedaży materacy i zwrócenie się z prośbą o pomoc do sprzedawcy. Osoba, która pracuje w sklepie tego typu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, na co powinna zwrócić uwagę, w jaki sposób doradzić klientowi, by był on zadowolony z zakupu.