Panele szklane jako nowa forma wystroju pomieszczeń

Panele szklane są doskonałą alternatywą dla płytek ceramicznych, są odporne na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur, a na dodatek pięknie prezentują się zarówno w kuchni, jak i w łazience czy salonie. Wstawiając panele do kuchni czy innego pomieszczenia, możemy mieć pewność, że tego rodzaju materiały aranżacyjne zapewnią niesamowity efekt wizualny.

Szkło laminowane rozjaśni ponure pomieszczenia!

Panele szklane – szkło laminowane może posiadać ciekawe motywy graficzne lub być jednolite kolorystycznie. Szkło do kuchni jest coraz częściej wybierane jako szkło dekoracyjne, jest również bardzo praktyczne. Szkło jako materiał aranżacyjny prezentuje się nowocześnie, a dodatkowo jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Również jest odporny i trwały na zabrudzenia, nie niszczy się pod wpływem gorącej pary czy zimnej wody z kranu. Oryginalny efekt wizualny zapewnią nam przede wszystkim tafle z własnymi motywami – możemy skorzystać z gotowych wzorów lub zaprojektować własną grafikę. Oczywiście szkło hartowane doskonale prezentuje się w połączeniu z nowatorskim oświetleniem, zwłaszcza z diodami oraz kinkietami.

szkła laminowaneMontaż szkła na ścianę jest bardzo szybki i czysty, a zamawia się je na wymiar, także z uwzględnieniem miejsc na gniazdka elektryczne. Montaż odbywa się bez fug, w których bardzo często gromadzą się mikroskopijne drobnoustroje i wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Szklane panele w kuchni czy łazience możemy również przymocować za pomocą stalowych dystansów, uzyskując jeszcze ciekawszą dekorację wnętrza. Szkło hartowane, z którego produkowane są szklane panele wytrzymuje bardzo wysokie temperatury oraz nawet silne uderzenia. Płaska powierzchnia szkła zapewnia łatwe czyszczenie paneli szklanych kuchennych oraz łazienkowych. Szklane panele, oprócz wielu zastosowań w kuchni i salonie, świetnie wyglądają także w łazienkach.

Właściwości paneli szklanych, dowolne fotografie i wymiary pozwalają swobodnie łączyć szkło z glazurą czy pokrywać nim nawet całe ściany. Laminowane panele rewelacyjnie prezentują się również wewnątrz kabin prysznicowych i we wnękach, gdzie podświetlając je uzyskujemy świetny efekt. Najważniejszą cechą szkła jest odporność na wilgoć i wodę, co jest niezwykle ważne w jego zastosowaniu w łazience.