Pamiątka ze ślubu – fotografia ślubna

Planując tak ważną uroczystość jaką jest ślub musimy zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół od wynajmu sali po podziękowania dla gości. Jednak musimy też pamiętać o sobie i pamiątkach dla nas, naszych dzieci jak i późniejszych pokoleń.

fotografia ślubnaZdjęcia ślubne zostają na wiele lat w naszych albumach. Możemy do nich sięgnąć w dowolnej chwili i przypomnieć sobie ten ważny dzień naszego życia. Fotograf ślubny musi być profesjonalistą i być pomysłowy, jednak trzeba też pomyśleć o kosztach, bo znanym faktem jest, że ślub to jednak duży wydatek.
Jednak w tej kwestii warto spojrzeć na polecenie bliskich, na zdjęcia wykonane przez tą osobę. Fotografia ślubna w kościele, w plenerze jak i sesja zdjęciowa wykonana później muszą być ciekawe, ładne i przede wszystkim odzwierciedlać powagę i uroczystość tego wydarzenia. Najczęściej spotykamy się z sesją zdjęciową w plenerze np. w jakimś mieście czy po prostu w miejscu rodzinnym małżonków, a może warto pomyśleć o czymś innym ?
Zdjęcia wśród ulubionych miejsc, pierwszego spotkania, zaręczyn czy odzwierciedlające wspólną pasję mogą też powiedzieć coś więcej o samych współmałżonkach. Warto też pomyśleć o np. zdjęcia w ramce ze ślubu dla najbliższych, mamy, taty czy też babci. Jednak to oni towarzyszyli nam od małego i w dniu tej uroczystości. Taki mały, niewielki prezent może być dla naszych najbliższych niezapomnianą pamiątką. Warto też przypomnieć fotografowi o zrobieniu wspólnego zdjęcia z wszystkimi gośćmi, w końcu na taką uroczystość nie zaprasza się byle kogo tylko osoby najbliższe naszemu sercu.

Z czasem z pamięci wypadają takie szczegóły szczególnie w stresie jak to kto był i gdzie siedział, taki mały szczegół może na przyszłość wywołać u nas wspomnienia i pozytywne emocje, a także pozwoli przypomnieć sobie naszych gości sprzed kilku, kilkunastu lat.