Otwieram salon kosmetyczny

Kosmetyka to coś co zainteresowało mnie dosyć późno. Jak byłam w gimnazjum to moje koleżanki się już zaczynały malować, a ja nie byłam tym zainteresowana. Dopiero w drugiej klasie liceum postanowiłam zabrać się za siebie, żeby wyglądać dobrze. Czytałam o różnych nowinkach kosmetycznych, testach, oglądałam filmiki blogerek.

Salon kosmetyczny i różne usługi

salon kosmetyczny znajdujący się w PoznaniuTak się w to wciągnęłam, ze zanim się obejrzałam to już wybierałam się na studia z kosmetologii, mając za sobą pierwsze kursy wizażu i manicure. Po skończony studiach chciałam otworzyć oczywiście swój własny salon kosmetyczny znajdujący się w Poznaniu, czyli w mieście z którego pochodzę. Na początku było to niewielkie pomieszczenie oddzielone ścianką działową. Z jednej strony było stanowisko do manicure, a za ścianką stanowisko do zabiegów kosmetycznych, tak by klientki czuły się dobrze. W swojej ofercie zawarłam to, w czym byłam najlepsza, czyli wykonywanie makijażów na różne okazje, manicure rożnego rodzaju, w tym hybrydowy, żelowy i akrylowy. Dodałam do tego różne podstawowe zabiegi kosmetyczne, bo chciałam wiedzieć na co będzie największe zapotrzebowanie. Kosmetyki i urządzenia kosztują, a ja nie mogłam mieć od razu wszystkiego, jeśli nie byłam pewna czy mi się to przyda. Klientki często pytały o mezoterapię i mikrodermoabrazję, jak również o zabiegi odmładzające. Każda z nich chciała czuć się piękna i młoda. Dodałam je do swojej oferty, tak jak peelingi kwasowe.

Staram się cały czas poszerzać swoją ofertę, żeby  moje klientki były zawsze zadowolone. Stale też muszę się dokształcać, żeby być zaznajomioną z najnowszymi trendami, urządzeniami i zabiegami. To pozwala mi być na czasie i rozwijać swój biznes kosmetyczny. im bardziej się człowiek stara, tym większa szansa na sukces.