Oświetlenie domowe – łazienka i salon

oświetlenie łazienkoweChociaż często nie zwraca się na to uwagi, jednak główne źródło światła w domu jest bardzo ważne. Nie tylko pełni praktyczną funkcję. Bardzo często wpływa na ogólne pierwsze wrażenie, jakie będą mieli goście po wejściu do mieszkania. Nie należy lekceważyć siły odpowiedniego oświetlenia.

By nadać dużemu wnętrzu charakteru nie trzeba od razu włączać górnego światła. Wyróżnić najbardziej dekoracyjną część pomieszczenia można także w inny, bardziej odpowiedni sposób. Świetnie do tego zadania nadają się lampy podłogowe. Pasujący do ogólnego stylu wnętrza abażur może sprawić cuda. Zawsze także można zmienić go na inny – często bez konieczności zakupu nowej lampy. Ale pomieszczenia, w których najczęściej przyjmuje się gości, to nie wszystko, jeśli chodzi o źródła światła.
Oświetlenie łazienkowe to kolejna rzecz, o której można zapomnieć. A przecież odpowiednie lampy przy lustrze to podstawa, zwłaszcza w przypadku pań, które nie posiadają osobnej toaletki. Często to od umieszczenia lamp zależy efekt makijażu. W tym przypadku funkcja dekoracyjna jest istotna, ale warto zadbać także o odpowiedni odcień światła. Wtedy można mieć pewność, że będziemy zadowoleni. Oczywiście oprócz lamp przy lustrze konieczne jest również inne. Warto pamiętać o tym, by urządzenia tego typu były odporne na wodę.
Kinkiety są bardzo często montowane w przedpokojach. Tymczasem warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem także tam, gdzie do oświetlenia jest jakiś dekoracyjny element. Może właśnie takie źródło światła będzie najlepsze do jego wyeksponowania.

Dodatkowe oświetlenie tego typu to coś, nad czym warto się zastanowić w przypadku dużych pomieszczeń. To tam zazwyczaj nie wystarczy jedno główne źródło światła. Oświetlenie wszystkich kątów może być przydatne nie tylko ze względów praktycznych, ale i dekoracyjnych.