Optymalizacja zużycia drewna

 

Maszyny tzw.optymalizerki do drewna to bardzo przydatne maszyny w zakładach przemysłu drzewnego i meblarskiego.Zakup drewna lub płyt meblarskich to poważny wydatek i należy w sposób optymalny wykorzystać surowiec,którym dysponuje producent.Wykorzystanie tych maszyn jest też ważne w aspekcie ekologicznym.Pozwala na ograniczenie marnotrawstwa drewna.

Oszczędności przy użyciu optymalizerek do drewna

optymalizerki do drewnaJak sama nazwa urządzenia wskazuje jest to maszyna pozwalająca na pracę przy maksymalnej oszczędności drewna. Stąd wysoki koszt zakupu jest tylko pozorny i szybko się zwraca. Optymalizerki do drewna to urządzenie skomplikowane technologicznie i bazujące na systemach operacyjnych. W sposób w pełni zautomatyzowany pozwala na optymalne nastawy.Po wprowadzeniu parametrów cięcia maszyna samodzielnie wszystko odmierza i przycina zgodnie z danymi, które zostały wprowadzone.Można wprowadzić do komputera maszyny kilkaset lub więcej list cięcia.Rola człowieka ogranicza się do wprowadzenia danych i zaopatrywania automatycznego podajnika maszyny w materiał i później odbiór gotowych elementów. Na wyposażenie urządzenia mogą składać się opcjonalnie różne elementy wspomagające pracę, które można dobrać uwzględniając własne potrzeby.Dobrze zaopatrzona w elementy opcjonalne maszyna zastąpi pracę kilku osób.I jest to kolejny powód by uważać wysoki koszt zakupu za pozorny. Do obsługi urządzenia wystarczy jedna przeszkolona w działaniu oprogramowania osoba.

Urządzenia typu optymalizerki do drewna znajdują najczęściej zastosowanie przy produkcji większej ilości powtarzalnych elementów.Stąd korzysta się z nich przy produkcji palet,elementów mebli ogrodowych,drzwi,okien oraz mebli.Z pewnością znajdą zastosowanie również w innych branżach ze względu na ogromne możliwości i oszczędność materiału.